Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

piątek, 13 października 2017

Massa: To frustrujące, że zespół próbuje iść w innym kierunku niż zatrzymanie mnie + oświadczenie Lotosu [Aktualizacja - Lotos niemal pewny]

Doczekaliśmy się kolejnych wypowiedzi Felipe Massy na temat jego sytuacji w Williamsie. Brazylijczyk znów wychwala swoją jazdę i jest pewien, że jest najlepszą opcją dla zespołu na przyszły rok. Ponownie padają słowa dotyczące profesjonalizmu ekipy.


Wypowiedź Massy


"To frustrujące, że zespół próbuje iśc w kierunku, który może być dla niego znacznie gorszy niż zatrzymanie obu kierowców" - powiedział Felipe Massa, który w rozmowie z motorsport.com wychwala mocno Lance Strolla.

"Wykonuję świetną pracę moją jazdą więc myślę, że zespół podejmie pozytywną decyzję zostawiając rzeczy takimi, jakimi są. Jeżeli zespół coś zmieni, może go to kosztować więcej niż zatrzymanie mnie. Wiem, że zespół wie, na co mnie stać. Jestem w klasyfikacji tam, gdzie jestem nie ze względu na moje błędy, ale na to, co zdarzyło się w trzech wyścigach, w których straciłem może 30 punktów. Gdybym miał te punkty, walczyłbym z chłopakami z Force India" - dodaje Massa.

Według Brazylijczyka, Paddy Lowe chce, żeby został on w Williamsie, ale decydujący może okazać się czynnik finansowy.

"Może nie jest to w 100% jego decyzja i muszą oprzeć się na innych rzeczach. Niestety pieniądze są częścią gry, niestety dla profesjonalnych kierowców i zespołów. Jeżeli jednak zostawią skład taki jak teraz, to zachowają się jak profesjonalny, topowy zespół." - stwierdził Massa, który dodaje, że wyciska maksimum z samochodu i bardzo dobrze współpracuje z zespołem.Oświadczenie Lotosu


Dość przewrotne oświadczenie zamieściła na swojej stronie Grupa Lotos. Odbierać można je dwojako, ale tym, co na pewno z niego wynika jest to, że Lotos nie będzie sponsorował Williamsa by zapewnić Robertowi Kubicy miejsce w tym zespole. Postawa Lotosu nie ma wpływu na decyzję ekipy.

Może to oznaczać, że jeżeli Robert dostanie miejsce w Formule 1, to jednym z jego sponsorów będzie właśnie Lotos. Poniżej treść oświadczenia:

"Grupa LOTOS zdecydowanie zaprzecza doniesieniom medialnym dziennikarza Anthony’ego Rowlinsona jakoby zamierzała wspierać finansowo zespół Williamsa, aby zapewnić powrót Roberta Kubicy do Formuły 1. Wprawdzie produkowane przez LOTOS najlepsze paliwa na pewno pomogłyby Williamsowi odzyskać mistrzostwo świata jednak Grupa LOTOS nie ma i nie zamierza mieć żadnego wpływu na decyzje Williamsa w sprawie zatrudnienia najszybszego kierowcy świata."


Aktualizacja


Wydaje się być już przesądzone, że jeżeli Robert Kubica wróci do Formuły 1, wspierał będzie go Lotos.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: