Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

środa, 25 października 2017

Massa: Kubica będzie miał problemy w F1 [Aktualizacja piątek #2]

Felipe Massa Robert Kubica Williams 2017 2018
Felipe Massa po serii wypowiedzi, w których wychwala swoje umiejętności i umniejsza zasługi swoich konkurentów do fotela w Williamsie jako ogółu, teraz przystąpił do personalnych ataków. Zaczął od Roberta Kubicy i Paula di Resty. Według niego, Polak będzie miał problemy z jazdą w Formule 1, jeżeli dostanie posadę. Jednocześnie Brazylijczyk przyznaje, że nie wie, jak jeździ Polak.

"Po pierwsze nie mam pojęcia, jak on jeździ. Szczerze mówiąc, ja nie mogę robić tego co on, czyli prowadzić jedną ręką. Dla mnie to nie do uwierzenia, że nie będzie na tym cierpiała jego forma w niektórych wyścigach w tych autach, które są znacznie bardziej wymagające fizycznie" - powiedział Felipe w wywiadzie dla Motorsport.com GP Gazette.

Jednocześnie Brazylijczyk przyznaje, że ma respekt przed Polakiem.

"Naprawdę szanuję to, co on robi, radzi sobie niesamowicie. Jest jednak niemożliwe aby uwierzyć, że nie będzie miał żadnych problemów" - powiedział Massa.

Dyskredytuje on również umiejętności Paula di Resty.


"Nie wierzę, że jest właściwym kierowcą dla zespołu aby rozwijać samochód i dawać rezultaty. Dodatkowo według mnie nie wykonuje obecnie dobrej roboty" - stwierdza.

"Jestem pewien, że ludzie wiedzą, co jest najlepsze dla zespołu, przynajmniej ci, których znam. Tak jak powiedziałem wcześniej, w F1 czasem nie liczy się talent, czasem są inne rzeczy w pobliżu i niestety to też część Formuły 1".

Na koniec tej rozmowy Massa deklaruje, że nie jest sfrustrowany sytuacją w Williamsie, a o obecnym sezonie mówi, że "zrobił więcej niż oczekiwał". Podkreślił także, że nadal jest zrelaksowany myśląc o swojej jeździe i samochodzie.

Źródło: motorsport.com

Aktualizacja


Robert Kubica brał miesiąc temu udział w wyścigu Gran Fondo Colli del Tartufo. Poniżej film ze startu:


Aktualizacja


Prezydent rosyjskiej federacji motorowej, Igor Ermilin powiedział, że Danil Kvyat ubiega się o miejsce w Williamsie.

Aktualizacja #2


Albert Fabrega - hiszpański dziennikarz Formuły 1 - przekazał, że Williams nie wystąpił jeszcze o superlicencję dla Roberta Kubicy. Decyzja co do kierowcy zespołu ma zostać podjęta po testach w Abu Zabi.

Aktualizacja piątek


Olimp Sport Nutrition opublikowało kolejny film z niedawnej wizyty Roberta Kubicy w Polsce. Obejrzycie go poniżej.


Aktualizacja #2


Nico Rosberg został zapytany przez oficjalną stronę Formuły 1 o współpracę z Robertem Kubicą - jakie ma wobec niej oczekiwania oraz jak do niej doszło.

"Robert i Lewis to najszybsi kierowcy, z jakimi się ścigałem, więc gdy Robert poprosił mnie o pomoc, była to dla mnie łatwa decyzja, bo wiem, jak jest szybki - lepiej niż ktokolwiek inny" - powiedział Rosberg.Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: