Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

niedziela, 29 października 2017

Lowe: Kvyat kandydatem, rozmawiamy z Felipe [Aktualizacja środa #2]

Lance Stroll Felipe Massa Williams 2017
Niemiecki motorsport-total cytuje wypowiedzi Paddy Lowe, który deklaruje, że Williams wciąż rozmawia z Felipe Massą. Dyrektor techniczny ekipy zdradził również, że Danil Kvyat, który stracił miejsce w Toro Rosso, jest opcją wartą rozważenia. Jeżeli chodzi o Roberta Kubicę, to dziennikarze uważają, że czeka go kolejny test, a według nich, możliwe jest nawet przejechanie całego weekendu wyścigowego przez Polaka.


Dziennikarze uważają, że coraz więcej świadczy o tym, że kariera Felipe Massy w Formule 1 zbliża się do końca. Przekazują oni, że Brazylijczyk reaguje na pytania o swoją przyszłość bardzo emocjonalnie, wręcz alergicznie. Zapytany na temat tego, że Brazylia może być jego pożegnaniem z Formułą 1, Massa odpowiada: "Kto mówi takie rzeczy? Zamierzam pojechać Abu Zabi, zamierzam przejechać wszystkie wyścigi z mojego kontraktu - z radością. Nie mogę mówić wiele o mojej przyszłości" - twierdzi Massa.

Wciąż podkreśla on, że jest zadowolony ze swojej postawy w tym sezonie.

"Wykonałem dziś perfekcyjne okrążenie, pojechałem perfekcyjne kółko podczas ostatnieg wyścigu i wykonuję świetną robotę. Niestety niektórzy patrzą tylko na punkty w mistrzostwach. Jeżeli jeżdzę źle, to będę pierwszym, który to przyzna. Jestem zadowolony z mojego tempa przez cały sezon".


Massa ponownie powtórzył, że chciałby znać decyzję Williamsa jak najszybciej, najlepiej przed Grand Prix Brazylii, aby móc pożegnać się z fanami. Ekipie się jednak nie spieszy.

"Rozmawiamy z Felipe cały czas i zobaczymy, gdzie to doprowadzi" - odpowiada Paddy Lowe, który zapytany czy decyzja zostanie podjęta przed Grand Prix Brazylii odpowiada, że wolałby tego nie komentować.

"Relacje między zespołami a kierowcami zazwyczaj są napięte jeżeli chodzi o przedłużenie kontraktu. Kierowca Formuły 1 jest w na widoku mediów i sprawia to, że sytuacja staje się bardziej skomplikowana, ale Felipe jest świetnym facetem i mamy do siebie szacunek" - dodaje Lowe.

W tym momencie niemal pewne jest tylko to, że Kubica powinien być dalej testowany. Są na to różne możliwości. Może on pojechać w piątkowym treningu przed Grand Prix Abu Zabi czy nawet w pełnym weekendzie wyścigowym obok Strolla. Jeżeli to jednak nie wyjdzie, to są jeszcze testy po weekendzie" - pisze motorsport-total.

Co ciekawe, dziennikarze piszą, że wbrew doniesieniom, Robert nie był tak imponująco szybki podczas testów na Węgrzech jak mówiły doniesienia. W artykule pojawia się również wzmianka, że Paul di Resta nie jest na poważnie brany pod uwagę przez Williamsa.

Nowości


Przypominamy, że w prawym pasku bloga pojawił się odnośnik do F1 Flash News, gdzie przekazujemy najważniejsze informacje z Formuły 1.

Aktualizacja 


Roger Benoit, dziennikarz szwajcarskiego Blicka (ten sam, który napisał niedawno, że ogłoszenie Kubicy w Williamsie to już tylko formalność), pisze, że Pascal Wehrlein stracił miejsce w Sauberze i zastąpi go w przyszłym sezonie Charles Leclerc.

Aktualizacja środa


Paddy Lowe, dyrektor techniczny Williamsa, powiedział, że punkty w klasyfikacji kierowców Formuły 1 nie odzwierciedlają rzeczywistego stanu pojedynku Felipe Massy i Lance Strolla.

"Myślę, że nie powinniśmy patrzeć zbyt mocno na punkty, by być fair w stosunku do Felipe. Zaliczył pewne poważne straty punktowe, które nie były jego winą. Wiele osób powie, że w Baku mógłby wygrać wyścig, gdyby nie zepsuł mu się bolid. W Meksyku kontakt w pierwszym zakręcie był bardzo pechowy i Felipe miał wiele takich przypadków, a Lance znacznie mniej. Punkty nie oddają zatem pełnego obrazu" - powiedział Lowe.

Aktualizacja #2


Wyluzowany Robert Kubica w podróży z Matteo Bobbim.
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: