Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

środa, 18 października 2017

"Kubica w Brazylii lub Abu Zabi"? [Aktualizacja #3 - pracowity dzień di Resty]

Robert Kubica F1 2017 Formuła 1 Renault test
Jak podaje Węgierski Motorsport, po padoku Formuły 1 krążą plotki, jakoby Robert Kubica miał otrzymać szansę jazdy w którymś z treningów przed Grand Prix Brazylii lub Abu Zabi by Williams mógł sprawdzić jego formę w aucie z 2017 roku.

Jak pisze David Hujber, Williams chce wyłonić swój skład na 2018 rok do końca obecnego roku. Faworytem do partnerowania Lace Strollowi jest właśnie Robert Kubica, który przyniósłby ze sobą do zespołu wsparcie finansowe, ale również rzesze kibiców.

"Jaki jest następny krok? Zgodnie z plotkami w padoku, Kubica mógłby pojechać w którejś z sesji w Brazylii lub Abu Zabi, prawdopodobnie w obu tych lokalizacjach, w aucie Williamsa z 2017 roku. Byłaby to dobra szansa na zobaczenie Roberta przy pracy w bardziej intensywnych okolicznościach" - pisze autor.I rzeczywiście, trudno wyobrazić sobie, aby Robert Kubica podpisał finalny kontrakt na starty w 2018 roku z Williamsem bez wcześniejszego sprawdzenia go na torze. Nie musi się to jednak stać podczas sesji treningowych, gdyż po zakończeniu sezonu w Abu Zabi ponownie zostaną przeprowadzone testy dla młodych kierowców.

Przypomnijmy, że dziś na torze Hungaroring testuje Paul di Resta, który według Andrew Bensona ma być punktem odniesienia dla wczorajszych jazd Roberta Kubicy.

Aktualizacja 


Poniżej możecie zobaczyć ciekawy film z wizyty Roberta Kubicy w Polsce.


Aktualizacja


Nico Robserg o akcji #supportkubica

Aktualizacja


Williams podsumował test Paula di Resty jednym krótkim stwierdzeniem, podobnie jak było to w przypadku Roberta Kubicy. Ekipa napisała, że "Paul di Resta zaliczył pracowity dzień".Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: