Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

piątek, 20 października 2017

Hughes: Decyzja w ciągu kilku dni? Massa i Wehrlein komentują [Aktualizacja - Massa: Od testów Kubicy, nie było negocjacji]

Robert Kubica Williams 2017
Czy już w ciągu kilku najbliższych dni poznamy przyszłość Roberta Kubicy? Według Marka Hugnesa ze Sky Sports, Williams może podjąć decyzję co do swojego przyszłorocznego składu w ciągu kilku najbliższych dni. Na posadę wciąż liczą Pascal Wehrlein, wspierany przez Mercedesa oraz obecny kierowca, Felipe Massa.


Wehrlein rozmawia


Obecny kierowca Saubera, Pascal Wehrlein przyznał, że Toto Wolff rozmawia ze wszystkimi ekipami z wolnym miejscem, w tym z Williamsem, o angażu na 2018 rok. Żadna oferta nie została mu przedstawiona.

Według niektórych, Niemiec jest bardzo poważnym kandydatem ze względu na wsparcie Mercedesa, któy w zamian za zatrudnienie swojego juniora, mógłby obniżyć ekipie cenę za dostawę silników w przyszłym roku.


Massa wątpi i planuje


Felipe Massa udzielił kolejnych wypowiedzi na temat swojej przyszłości w Williamsie dla brazylijskiego Grande Premio.Brazylijczyk mówi, że testy Roberta Kubicy i Paula di Resty są w pewnym sensie okazaniem braku szacunku dla niego. Uważa on, że ich jazdy nie dają odpowiedzi na pytanie, czy będą w stanie poradzić sobie z nowym bolidem, w który zainwestowane zostało tak dużo pieniędzy.

"To niemożliwe aby wirtualnie sprawdzić, czy ci kierowcy będą w stanie wykonać dobrą pracę czy nie. Każdy podejmuje jednak swoje decyzje i ma swoje motywy. Dla mnie nic się nie zmieniło" - powiedział Massa, który dodał, że jeżeli nie otrzyma miejsca w Williamsie w przyszłym roku, to prawdopodobnie zrobi sobie rok przerwy od ścigania.

Dni?


Bardzo ciekawa jest wypowiedź Marka Hughesa, który na Twitterze napisał, że decyzję Williamsa możemy poznać w ciągu kilku najbliższych dni.

Aktualizacja


Felipe Massa mówi, że od testów Roberta Kubicy nie prowadził on rozmów kontraktowych z zespołem Williamsa.

"Jasno wyraziłem podczas wcześniejszych rozmów z zespołem czego oczekuję. Dla mnie to jasna sytuacja i teraz zespół musi mi odpowiedzieć: tak lub nie, białe lub czarne, dobre czy złe. Nie mam nic do dodania na temat testów Kubicy. Koncentruję się na mojej pracy i jestem całkiem zrelaksowany wskakując do samochodu" - powiedział Brazylijczyk.


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: