Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

wtorek, 3 października 2017

Hughes: Będzie bezpośredni pojedynek Kubica - di Resta na torze! [Aktualizacja #5 - Rosberg komentatorem w Japonii]

Mark Hughes zdradza na łamach motorsportmagazine niezwykle interesujące wieści. Według niego o tym, kto dostanie fotel po Felipe Massie w Williamsie zdecyduje "bezpośredni" pojedynek na torze podczas testów, które zorganizuje ekipa w październiku. Wcześniej Roberta czekać ma jeszcze jedna sesja z zespołem.

Według Hughesa, w połowie października Robert Kubica odbędzie test na torze Silverstone, który ma zaznajomić go z samochodem Williamsa przed drugim, poważniejszym testem, który odbędzie się na Hungaroring.

Kubica na Węgrzech ma jeździć pierwszego dnia dwudniowych testów, a drugiego auto dostanie Paul di Resta. Dzięki temu zespół oceni, który z nich będzie lepszym kandydatem do jazdy w aucie Williamsa w 2018 roku.


"Obaj kierowcy są na drodze do swojego powrotu w F1, obaj mają formę, której szuka Williams i obaj mają po około 31 lat. Mimo że Massa wciąż jest opcją, to będzie niespodzianką, jeżeli Stroll nie będzie miał nowego partnera w przyszłym roku" - pisze Hughes.

Czekamy zatem na potwierdzenie tych niezwykle interesujących informacji!

Aktualizacja


Roberto Chinhero podaje daty testów Roberta Kubicy. Pierwszy miałby odbyć się 11 października na Silverstone, a kolejne 16 i 17 października na Hungaroring. Robert ma jeździć drugiego dnia.

Aktualizacja #2


Testy niemal na pewno - podobnie jak to było z Renault - będą miały charakter zamknięty i kibice nie będą na nie wpuszczani. Nie poznamy raczej również czasów. Mają odbyć się one autem z 2014 roku, a nim Robert jeszcze nigdy nie jeździł.

Aktualizacja #3


Mikhail Aleshin - kierowca Indycar i LMP2, pochwalił się dziś spotkaniem z Robertem. Najprawdopodobniej zostało ono wykonane na parkingu przy siedzibie Dallary, gdzie Robert Kubica często testuje w symulatorze.

Aktualizacja


Jak pisze na łamach BBC Andrew Benson, prawdziwy wybór w Williamsie, choć di Resta ma jeszcze minimalne szanse na angaż, dokonuje się między Felipe Massą a Robertem Kubicą.

Aktualizacja 4


Nico Rosberg będzie jednym z komentatorów Sky Sports F1 podczas najbliższego Grand Prix Japonii.

Aktualizacja 5


Dwa ciekawe filmy zostały opublikowane na YouTube. Pierwszy to kolejna fajna produkcja Mateusza Rodziejczaka z cytatami Roberta Kubicy:

Drugi pojawił się na oficjalnym profilu Formuły 1 i jest to jedna z najciekawszych walk na mokrym torze w ostatnich latach - Kubica i Massa na Fuji. Teraz znów walczą...Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: