Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 12 października 2017

Ecclestone: Williams nie powinien się wahać w zatrudnieniu Kubicy [Aktualizacja - Oświadczenie Lotosu]

Bernie Ecclestone Robert Kubica
Bardzo ciekawej wypowiedzi na temat powrotu Roberta Kubicy do Formuły 1 udzielił Bernie Ecclestone. Były szef Formuły 1 stwierdził, że ekipa Williamsa nie powinna wahać się i podpisać kontrakt z Polakiem.


"Gdyby Robert nie miał wypadku, myślę, że byłby już mistrzem świata. Uważam, że wraca nawet silniejszy niż wcześniej. Mentalnie jest pewnie bardziej agresywny niż był więc widzę tylko pozytywne wydarzenia przed nim. Jeżeli chodzi o kondycję fizyczną, lata temu, kiedy miałem zespół wyścigowy, jeździł u nas Archie Scott-Brown, który był niezwykle szybki, a był chyba w jeszcze gorszej pozycji niż Robert. I tak udało mu się osiągnąć sukces i szybkość więc nie sądzę, że kontuzja go powstrzyma. Jeżęli wróci, będzie jeszcze lepszy niż wcześniej. Dobrze będzie, jeżeli Formuła 1 go odzyska" - powiedział Ecclestone o Robercie."Gdybym był Williamsem, na pewno chciałbym żeby Kubica do mnie dołączył. Może pożegnają się z Felipe Massą pod koniec roku i Robert obudziłby tam wiele osób. Zespół nie spisuje się tak dobrze, jak powinien czy to z powodu kierowców czy całości operacji, nie wiem, w sumie nikt nie wie. Dobrze byłoby mieć zatem szybkiego gościa w ich samochodzie żeby się dowiedzieć" - dodał Ecclestone.

Według Ecclestona, fakt, że współmenadżerem Roberta został Nico Rosberg, mocno mu pomoże.

"Nico, podobnie jak ja, bardzo bardzo wierzy w Kubicę. Robert potrzebuje tylko trochę szczęścia i mam nadzieję, że Williams się obudzi" - zakończył Bernie.

Źródło: motorsport.com

Aktualizacja


Anthony Rowlinson, dziennikarz F1 Racing słyszał, że jeżeli Robert Kubica znajdzie miejsce w F1, będzie mógł liczyć na pieniądze od polskiego koncernu paliwowego oraz sieci supermarketów.

Aktualizacja


Dość przewrotne oświadczenie zamieściła na swojej stronie Grupa Lotos. Odbierać można je dwojako, ale tym, co na pewno z niego wynika jest to, że Lotos nie będzie sponsorował Williamsa by zapewnić Robertowi Kubicy miejsce w tym zespole. Postawa Lotosu nie ma wpływu na decyzję ekipy.

Może to oznaczać, że jeżeli Robert dostanie miejsce w Formule 1, to jednym z jego sponsorów będzie właśnie Lotos. Poniżej treść oświadczenia:
"Grupa LOTOS zdecydowanie zaprzecza doniesieniom medialnym dziennikarza Anthony’ego Rowlinsona jakoby zamierzała wspierać finansowo zespół Williamsa, aby zapewnić powrót Roberta Kubicy do Formuły 1. Wprawdzie produkowane przez LOTOS najlepsze paliwa na pewno pomogłyby Williamsowi odzyskać mistrzostwo świata jednak Grupa LOTOS nie ma i nie zamierza mieć żadnego wpływu na decyzje Williamsa w sprawie zatrudnienia najszybszego kierowcy świata."Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: