Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

piątek, 29 września 2017

Wywiad z Robertem Kubicą - część 2 + doniesienia z Malezji [Aktualizacja sobota: Wolff o Kubicy]

fot. Marcin Lew - Olimp Sport
"Wiedziałem, że jeżeli będę miał dobre odczucia, jeżeli będę miał pozytywną niespodziankę podczas mojego testu, to otworzy się dla mnie droga na przyszłość w Formule 1. Jeżeli by tej niespodzianki nie było, wówczas powiedziałbym sobie, że F1 jest niemożliwa" - mówi Robert Kubica w drugiej części wywiadu dla Olimp Sport Nutrition. Obejrzycie ją poniżej.

Wywiad

Wieści z dziś


Sporo się dziś dzieje w sprawie Roberta i nie tylko, dlatego przypominamy najnowsze wiadomości zamieszczone w poprzednim wpisie.

- Will Buxton z NBC Sports sugeruje, że Robert Kubica w tym tygodniu testuje lub będzie testował w symulatorze Williamsa.

- Paddy Lowe powiedział w rozmowie ze Sky Sports F1: "Robert jest na pewno bardzo interesującą szansą i jest brany pod naszą ocenę".


- Lance Stroll, zapytany o partnera zespołowego na przyszły rok przez grandprix.com, powiedział: "Moim zadaniem jest jazda samochodem, a decyzja o kierowcach to sprawa zespołu. Tak czy siak nie domagam się by Felipe był moim mentorem. Dla mnie jest tylko dobrym punktem odniesienia. W mojej opinii, najważniejsze jest aby moim kolegą był ktoś, kto potrafi grać zespołowo - zdobywać punkty i pracować ze sobą i zespolem by osiągnąć jak najlepszy rezultat. I koniec końców, to właśnie robił Felipe. Jeżeli chodzi o przyszły rok, to będzie co ma być. Oczywiście, z nowym kolegą z zespołu sytuacja się zmieni, ale nie wiem czy będzie lepiej czy gorzej. Zobaczymy".

- Marcin Budkowski, który kilka dni temu zrezygnował z posady szefa działu technicznego FIA, ma zostać zatrudniony przez Renault.

Aktualizacja


Drugi trening przed Grand Prix Malezji został przedwcześnie zakończony po tym, jak Romain Grosjean najechał na uszkodzoną studzienkę.
Oto wyniki tej sesji:

Aktualizacja


Jak informuje portal automoto.it, Robert Kubica i Lance Stroll mogą testować auto Williamsa z 2014 roku tuż po Grand Prix Japonii. Nie znane są jeszcze dokładna data testu oraz tor, na którym się on odbędzie. Tegoroczne Grand Prix Japonii zaplanowane jest na przyszły weekend, 8 października.

Aktualizacja #3


Jak podaje Sky Sports, Honda optowała za tym, aby w Toro Rosso w przyszłym sezonie jeździł... Robert Kubica. Plotki te przekazał Paul di Resta.


Aktualizacja sobota


Toto Wolff powiedział w rozmowie ze stacją Eleven Sports, że Robert zasługuje na swoją szansę w Formule 1 i może trafić do Williamsa, ale to kwestia kolejnego testu.

Wyniki kwalifikacji do Grand Prix Malezji:
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: