Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

poniedziałek, 25 września 2017

Williams potwierdza zainteresowanie Kubicą!

Oficjalnie doczekaliśmy się potwierdzenia, że Robert Kubica jest jednym z kandydatów do fotela w Williamsie w przyszłym sezonie Formuły 1. Na ten temat wypowiedział się w rozmowie z portalem gpupdate rzecznik zespołu.


"Rozważamy różne opcje kierowców na sezon 2018, a jednym z nich jest Robert Kubica. Szczegóły tego, jak ceniamy kierowców z naszej listy są oczywiście poufne, jednak będziemy publikować informacje dotyczące naszych planów, gdy przyjdzie na to czas" - powiedział rzecznik.

Jest to pierwsze potwierdzenie, że Williams rzeczywiście jest zainteresowany Polakiem. Można się zatem spodziewać, że również test Polaka w aucie tej ekipy z 2014 roku może niebawem dojść do skutku.Przypomnijmy, że dziś w Przeglądzie Sportowym ukazał się wywiad z Robertem Kubicą, w którym Polak podkreśla, że jego tempo podczas testów było bardzo dobre i że pracuje on obecnie nad dobrym rozwiązaniem dla siebie na przyszły rok. Cały wywiad przeczytacie TUTAJ.

Niebawem powinniśmy doczekać się kolejnego wywiadu z Robertem - tym razem dzięki Olimp Sport Nutrition.

Jak pisze Mark Hughes na łamach motorsportmagazine, pierwotny plan zakładał, że Robert Kubica będzie testował auto Williamsa z 2014 roku trzy dni po Grand Prix Singapuru na torze Suzuka (dzień po Lance Strollu), jednak Strollowie chcieli mieć auto do dyspozycji wcześniej w Austin, aby Lance mógł przygotować się do Grand Prix Ameryki. Dlatego teraz, możliwy jest test Kubicy w Europie.Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: