Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

niedziela, 3 września 2017

Niedziela na Monzy i niezbyt pozytywne wieści [Aktualizacja #7 - Jutro wywiad z Kubicą, Prost o Kubicy]

Robert Kubica znów pojawił się dziś na torze Monza i być może usłyszymy nowe wypowiedzi na temat jego przyszłości. Polak jest na Grand Prix Włoch Póki co z Monzy płyną zarówno pozytywne, jak i negatywne wieści. Niedziela przynosi właśnie te drugie, przede wszystkim związane z Renault, ale sytuacja Roberta wciąż jest otwarta.

Renault 


Weekend na Monzy ma jedną myśl przewodnią - Robert Kubica jest coraz dalej od angażu w Renault. Przynajmniej taki wniosek można wysnuć na podstawie doniesień, które mamy. Po pierwsze menadżer Roberta powiedział wczoraj, że Kubicą interesuje się nie tylko francuska ekipa. Największe podejrzenie pada tu na McLarena, z którego zapewne odejdzie Fernando Alonso. Dodatkowo menadżer Roberta jest jednocześnie menadżerem Stoffela Vandoorne.

Drugą przesłanką są coraz głośniejsze plotki, że Renault jest bardzo bliskie pozyskania Carlosa Sainza z Toro Rosso, który miałby odejść, robiąc miejsce dla Pierre Gasly. Plotki takie rozpowszechnia przede wszystkim telewizja Sky.

Po trzecie, Roberto Chinchero pisze dziś, że w Renault entuzjazm związany z Kubicą wyraźnie osłabł. To, co doprowadziło do chęci testów, miało minąć, a przyczyniły się do tego zarówno wyniki, jak i rozmowy z Kubicą. Podobnego zdania jest niestety Ted Kravitz, który stwierdził dziś, że Renault uważa, iż drobne ograniczenia Roberta sprawią, że nie będzie on w stanie pokazać swojego pełnego potencjału. Według dziennikarza, Robert nie trafi do Renault.Robert znów na torze


Prawdopodobnie Robert ponownie dziś będzie komentatorem dla włoskiej telewizji Sky. Polak już po godzinie 8 pojawił się na torze i od razu pojawiły się zdjęcia z nim. Kubica odwiedził m.in. Pirelli. W tym poście znajdziecie kolejne zdjęcia Roberta z Monzy.Aktualizacja


Sky potwierdziło, że Robert będzie komentował dzisiejszy wyścig dla włoskiej telewizji. Polak był na starcie wyścigu F2.

Aktualizacja #2


Renault nie będzie dostarczało silników do czterech zespołów w przyszłym sezonie. Oznacza to zatem, że albo zrezygnuje z Toro Rosso i będzie dostarczało jednostki McLarenowi albo zostanie przy obecnych odbiorcach.

Aktualizacja #3


Jak mówi jedna z ważniejszych osób w Renault, Alain Prost, sprawa składu Renault na sezon 2018 wyjaśni się do Grand Prix Singapuru. Oznacza to, że podpisanie kontraktu z nowym kierowcą jest bardzo bliskie.

Aktualizacja 4


Włosi byli zachwyceni dzisiejszym komentowaniem wyścigu przez Roberta. Jak widać Carlo i Marc nie mieli za dużo do powiedzenia.

Aktualizacja 5


Robert miał po wyścigu okazję spotkać się z Fernando Alonso :). Nie zawiedli w ten weekend polscy fani.


fot. Ania Faja

Aktualizacja 6


Już jutro o godz. 21:00 specjalny odcinek Eleven F1, w którym wyemitowana zostanie rozmowa z Robertem Kubicą.

Aktualizacja 7


Alain Prost powiedział o Robercie Kubicy: "Spisał się dobrze, szczególnie jego test w Walencji był imponujący" - stwierdził Francuz. "Mamy kilku kierowców, których chcemy rozważyć" - dodał.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

1 komentarz:

Joanna pisze...

http://video.sky.it/sport/formula1/kubica-sauber-piu-pesante-e-meno-reattiva/v363831.vid

Komentarz Kubicy po Wlosku.