Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

czwartek, 28 września 2017

Massa pewny siebie, di Resta zrobi wszystko - co mówią rywale Kubicy? [Aktualizacja #3 "nowy wywiad" oraz AskNico]

Dwaj najwięksi rywale Roberta Kubicy do fotela w Williamsie - Felipe Massa i Paul di Resta, bardzo liczą na otrzymanie od zespołu fotela w 2018 roku. Obaj są pewni swoich możliwości, jednak znacznie pokorniejszy pozostaje di Resta. Massa natomiast mówi, że inne kwestie niż talent mogą zdecydować o angażu w Williamsie.

Massa w wywiadzie dla Sky Sports F1 mówi, że on i jego management rozmawiają z zespołem, ale Brazylijczyk sugeruje, że decyzja Williamsa może nie ograniczyć się do kwestii talentu.

"Znają mnie całkiem dobrze więc wiedzą, co mogę dać zespołowi. Są również inne nazwiska. Jestem pewien, że większość zespołu jest po mojej stronie, szczególnie inżynierowie i ludzie, którzy znają się na motorsporcie, ale koniec końców są inne rzeczy, niekoniecznie talent, które decydują" - stwierdził wicemistrz świata.Felipe mówi, że chce zostać w Williamsie, ale jednocześnie wolałby wcześniej znać decyzję Williamsa aby móc ewentualnie zaplanować swoją przyszłość.

"Jestem całkiem zrelaksowany. Wiem, co mogę dać i jestem totalnie zmotywowany aby dostarczać to w przyszłym roku. Jeżeli będę tu w sezonie 2018, dam z siebie wszystko. Jeżeli nie, wówczas jestem spokojny i znajdę inną drogę w moim życiu. Nie stawiam żadnego deadline, ale mam nadzieję, że decyzja zapadnie w najbliższych tygodniach. Nie chcę przyjeżdżać na dwa ostatnie wyścigi, nie znając swojej przyszłości" - zakończył Massa.

Mniej pewny siebie, ale za to bardzo waleczny, jest Paul di Resta, drugi z poważnych kandydatów do fotela w Williamsie w 2018 roku.

"Znają mnie wystarczająco dobrze. Jestem tu od ponad półtora roku. Bardzo aktywnie chciałem angażować się tam, gdzie mogłem i będę to nadal robił. Wraz z upływem czasu, stało się jasne, że moim marzeniem jest jazda tym samochodem. Nauczyłem się z moich pomyłek z przeszłości i chcę spełnić swoje marzenie. To trochę gra na przeczekanie. Nadal staram się zrobić wszystko, aby włączyć się do rywalizacji, bo to ważny okres dla mnie i zespołu" - stwierdził di Resta.

Szkot uważa, że w Grand Prix Węgier udowodniło coś jemu samemu i Williamsowi.

"Skłamałbym, gdybym powiedział, że straciłem apetyt na F1. Im dłużej nie jeździłem w F1, tym trudniejsze się to wydawało. Udowodniłem sobie, że nadal mogę wykonywać dobrą pracę, choć nigdy nie przestałem w to wątpić. Może pokazałem również na zewnątrz, światu, że to była tylko próbka możliwości tego, co mógłbym zrobić otrzymując odpowiednią szansę" - dodał di Resta na łamach Autosportu.

Źródło: Sky Sports, Autosport

Aktualizacja


Poniżej obejrzycie cały wczorajszy wywiad z Nico Rosbergiem.


Aktualizacja #2


Bardzo wiele zagranicznych mediów oraz niektórzy polscy dziennikarze podają dziś rzekomo nowe wypowiedzi Roberta Kubicy, w których mówi on o swoim bólu i niełatwych latach po wypadku. Pada tam również zdanie o małych szansach na powrót do Formuły 1. Są to jednak stare wypowiedzi, udzielone podczas testów na Węgrzech, gdy Robert mówił o tym, że jest realistą. Ukazały się one w magazynie FIA dopiero teraz.

Ciekawą wypowiedzią jest ta, w której Robert chwali system Halo i mówi, że jeżeli chroni głowę kierowców, to powinien być używany we wszystkich kategoriach.

Aktualizacja #3


Nico Rosberg przeprowadził dziś na swoim Twitterze akcję "AskNico", w której można było zadawać mu pytania. Zdecydowana ich większość dotyczyła Roberta Kubicy, jednak Nico unikał ich i odpowiedział tylko na trzy.

Jedyną nowością w nich jest ta, że Niemiec planuje powrót do Polski.
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: