Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

piątek, 22 września 2017

Chinchero: Bez szybkiego potwierdzenia testu, szanse Kubicy spadną [Aktualizacja - Robert w Polsce]

Dość negatywny wydźwięk ma dzisiejszy artykuł Roberto Chinchero, opublikowany na łamach włoskiego motorsportu. Według dziennikarza, jeżeli w najbliższych dniach nie usłyszymy o planie testów Roberta Kubicy w Williamsie, to będzie to oznaczało znaczny spadek szans Polaka na angaż w tym zespole. Faworytami są dwaj inni kierowcy.

Jak pisze Chinchero, z kolejki do Williamsa wypadli już Pascal Wehrlein, Joylon Palmer czy Marcus Ericsson, maleją również szanse Kubicy "ponieważ Papa Stroll naciska za kandydaturami dwóch kierowców, którzy są obecnie częścią zespołu z Grove - Felipe Massą i Paulem di Restą".

Według dziennikarza, "w notesie Paddy Lowe`a są cztery nazwiska: di Resta, Massa, Wehrlein i Kubica".

"Według plotek, wygląda na to, że wybór dokona się między pierwszymi dwoma. Obaj bardzo dobrze znają brytyjski zespół i są mile widziani przez Lawrence Strolla".Jak wyjaśnia Chinchero, do Williamsa chcieliby dołączyć Ericsson i Palmer, ale nie ma dowodów na zainteresowanie ich usługami zespołu. W przypadku Wehrleina, który jest faworytem Mercedesa, przeszkodą ma być wiek.

"Sytuacja Kubicy jest inna. Williams chciałby przeprowadzić z nim test, ale czasu jest coraz mniej i jeżeli nie będzie potwierdzenia testu w najbliższych dniach, szanse Kubicy spadną" - kończy Chinchero.

Źródło: it.motorsport.com

Aktualizacja


Jak informuje Autosport, Williams rozważa na przyszły sezon już tylko 3 opcje - Kubica, Massa i di Resta.

Aktualizacja #2


Robert Kubica odwiedził dziś siedzibę Olimpu. Była wizyta w fabryce, spotkanie z pracownikami i nagrywanie materiałów reklamowych. Zobaczcie poniżej.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: