Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 2 sierpnia 2017

Robert Kubica testuje aktualny bolid Formuły 1 (Relacja live)

fot. Sky Sports F1
Podejrzewamy, że dla Roberta Kubicy wtorek był trudniejszym dniem, niż będzie środa. Wczoraj musiał u dzielić wielu wywiadów, a już dziś, po 6,5 roku przerwy (dokładnie!), pojedzie aktualnym bolidem Formuły 1. Drugiego dnia testów dla młodych kierowców, Robert Kubica pojedzie autem Renault. Będzie to nie tylko sprawdzenie jego umiejętności, ale również praca na rzecz Renault. Zapraszamy na pełną relację z testów z filmami, zdjęciami, wypowiedziami i czasami!
godz. 14:25 czasy za f1today.net, Aktualizacja co kilka minut
Skład na dzisiejsze testy


Pogoda


Będzie upalnie!

O testach


Podstawową sprawą jest to, iż dwa z czterech dni testowych w tym sezonie, muszą zostać przeznaczone dla "młodych kierowców". Robert nie może zostać zakwalifikowany do grona "młodych kierowców" bowiem wziął udział już w dwóch Grand Prix. Dlatego drugim kierowcą będzie Nicholas Latifi, który pojedzie pierwszego dnia testów i nie ma na koncie żadnego wyścigu Formuły 1 w karierze. Oddanie Robertowi miejsca, które zapewne zajęliby Hulkenberg lub Palmer również jest wymowne.

Dodajmy też, że Robert nie potrzebuje licencji, by móc pojechać w tych testach. Jako kierowca nie posiadający Superlicencji, Robert będzie musiał jednak jechać z zielonym światłem przyczepionym z tyłu bolidu.

Nie wiemy, czy Robert pojawi się w boksach Renault już podczas weekendu Grand Prix, czy dotrze dopiero na testy. Zapewne decyzja w tej kwestii będzie w dużej mierze zależała od Renault.

Gdyby Renault zdecydowało się zamienić Palmera na Kubicę jeszcze w tym sezonie, wówczas dostaną jeden dzień dodatkowych testów, który jednak nie może odbyć się na torze, na którym odbywa się wyścig w tym sezonie. Jeżeli Renault po takim dodatkowym teście nie zakontraktowałoby ostatecznie Kubicy, wówczas straci jeden dzień testowy przed sezonem 2018.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: