Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 1 sierpnia 2017

Kubica: Zaufajcie mi, chodzi o to, żeby ludzie, którzy decydują, mieli mniej wątpliwości [Aktualizacja - Wywiad dla F1]

fot. Eleven Sports
Robert Kubica udzielił w Budapeszcie bardzo ciekawego wywiadu stacji Eleven Sports. Opowiedział w nim o swoim podejściu do testów na Węgrzech, ostatnich latach oraz tym, dlaczego "dopiero" teraz skorzystał z propozycji jazdy bolidem Formuły 1.

Robert był przez Mikołaja Sokoła i Flipa Kapicę pytany o to, czy wszystkie aspekty jazdy przed jutrem ma już opanowane.

"Nie powinno być większych problemów z przełącznikami, ale w boju może wyjść jeszcze kilka innych rzeczy" - powiedział Robert, przyznając, że jest dobrze przygotowany do testu i śpi spokojnie.

Robert mocno podkreślał, że jeszcze kilka miesięcy temu nie wiedział o teście i mocno podkreślał zasługi Renault w tym, że do tych testów doszło.


"Wsadzanie człowieka, który ma ograniczenia widoczne w życiu codziennym do aktualnego bolidu musi budzić uznanie" - powiedział Polak.

"Chcę jutro wykonać jak najlepszą pracę dla zespołu. Chodzi o to, aby ludzie, którzy decydują, mieli jak najmniej wątpliwości - stwierdził Robert, odnosząc się dania mu szansy przez Renault

Nie zabrakło również pytania o przygotowania Roberta do tego testu.

"Miałem kilka badań i nie tylko, testowano mnie w różnych okolicznościach. Wszystko co daje mi jaśniejszą sytuację będę robiłem chętnie" - powiedział Kubica.

Robert przyznał, że 3 lata temu miał okazję do testu bolidu F1, ale chciał być do niego dobrze przygotowany.

"Można było wcześniej i nie, ale każdy ma swój czas. Owoc musi dojrzeć. 3 lata temu była szansa, żebym przetestował bolid F1, ale nie chciałem doprowadzić do sytuacji, że nie będę mógł wykorzystać tej okazji jak najlepiej. Pierwszy test z Renault w Walencji miał być po to, że jak dobrze pójdzie, to jest szansa na coś więcej. Valencja i Paul Ricard poszły bardzo dobrze. Teraz w grę wchodzi coś więcej, ale zobaczymy co będzie. Trzeba mi zaufać" - zakończył Kubica.

Źródło: Eleven Sports

Aktualizacja


Nowy wywiad z Robertem - tym razem dla oficjalnej strony F1.


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: