Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 11 sierpnia 2017

Kubica: Myślenie o F1 nie jest już przykrością

fot. Studio3df.pl
W magazynie F1 Racing ukazał się bardzo ciekawy wywiad, przeprowadzony podczas pierwszych testów Roberta Kubicy w czerwcu w Walencji. Anthony Rowlinson rozmawiał z Polakiem o przygotowaniach do testu, Formule 1 oraz ostatnich sześciu latach. Nie brakuje również wielu pozytywnych informacji na temat samej jazdy.

W długiej rozmowie, Robert podkreśla m.in. że w niektórych aspektach czuje się lepszym kierowcą dzięki rajdom. Sporo było również o aspekcie psychicznym i przygotowaniu do tego testu. Robert przyznał, że kiedyś samo myślenie o F1 sprawiało mu cierpienie, ale teraz jest już lepiej.

"Teraz, na szczęście, to uczucie minęło. To prawda, że czas jest czasem najlepszym lekiem. Myślę, że pokazuje to, że bycie cierpliwym może pomóc. Oczywiście, wiem, że straciłem trochę włosów i tych straconych lat nic mi nie odda, ale to również część mojego życia" - powiedział Robert.
Ciekawa jest również kwestia samego testu i emocji z nim związanych: "Nie spałem długo w noc przed testem. Obudziłem się o 4:30 rano i poszedłem o 6 rano na siłownię, jeżdżąc przez godzinę na rowerze dla rozgrzewki i próbując nie myśleć o tym wszystkim za dużo, aby się wyluzować. Kiedyś mogłem spać do ostatniej minut, przez 10 godzin. Teraz jednak było coś nawet większego niż mój pierwszy test w F1. Było więcej emocji, więcej niewiadomych. [...] Kiedy jednak zobaczyłem swój pierwszy czas, wiedziałem, że będzie dobrze" - dodał Kubica.Jest to tylko mały fragment całego wywiadu, który przeczytacie w numerze F1 Racing, który dziś pojawił się w kioskach.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: