Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 3 sierpnia 2017

Kubica: Musisz najpierw czuć się dobrze ze sobą by myśleć o innych rzeczach [Aktualizacja]

fot. Renault Sport F1
Andrew Benson przeprowadził bardzo szczerą rozmowę z Robertem Kubicą na temat ograniczeń Polaka, jakie ma po wypadku z 2011 roku. Dowiedzieliśmy się kilku nowych faktów, które jeszcze dobitniej pokazują, jak wiele przeszedł Robert w ostatnich latach i jak wielkim wydarzeniem jest jego powrót.

"Prawda jest taka, że był długi moment, że walczyłem o życie. Ludzie skupiają się na moim ramieniu ponieważ to moje największe ograniczenie. Tak naprawdę jednak miałem złamania od mojej stopy do ramienia po mojej prawej stronie. Miałem wiele złamań, dlatego moja rehabilitacja była tak skomplikowana i długa. Miałem szczęście, że byłem sportowcem i jeździłem w F1 i pewnie tylko dlatego nadal mam rękę".

"Pierwsze dwa miesiące były bardzo ciężkie. Miałem miesiące, a nawet cały rok miałem duże bóle całego ciała w zależności od warunków. Prawdopodobnie dwa lata zajęło mi dojście do rozsądnego poziomu".

"Ludzie koncentrowali się na tym, by wsadzić mnie z powrotem do samochodu najszybciej jak to możliwe. Najpierw trzeba jednak czuć się dobrze z samym sobą, by myśleć o czymś więcej. Zdecydowałem, że najpierw muszę się obudzić rano szczęśliwy i wtedy mogę zacząć być kierowcą wyścigowym".


Polak przyznał również, że po testach w symulatorze Mercedesa w 2013 roku wiedział, że nie jest w stanie jeździć na wszystkich torach F1. Potem przyszły rajdy.

"Nie wiedziałem, czy dostanę szansę powrotu do F1. Ale po okresie w rajdach przechodziłem przez trudny okres. Ważyłem jakies 10 - 15 kilogramów więcej niż normalnie. Zacząłem się zatem przygotowywać. Z punktu widzenia czucia, jestem na dobrym poziomie. Największym problemem jest nie tyle siła, co ruchomość. Ze względu na moje ograniczenia, nie mam rotacji przedramienia i nadgarstka i to jest największe ograniczenie".

"Muszę być pewien, że będę w stanie zbliżyć się najbardziej jak to możliwe do poziomu, na którym byłem przed wypadkiem. To będzie teraz celem."

"Ludzie, którzy mnie znają wiedzą, że jeżeli tu jestem, to dlatego, że uważam, że potrafię to robić. Szczerze mówiąc, ostatnio nawet jeżeli nie jeżdżę, to testuję. Ostatnie trzy miesiące były prawdopodobnie najlepszymi trzema miesiącami w moim motorsportowym życiu" - zakończył Robert.

Poniżej zobaczycie video z fragmentami tego wywiadu:

Źrodło: bbc.co.uk

Aktualizacja


Jeszcze dziś na profilu Olimp Sport Nutrition na Facebooku powinniśmy się doczekać "niespodzianki" dla kibiców.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: