Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 11 sierpnia 2017

Fizjoterapeuta: Niejeden młody kierowca mógłby brać przykład z Kubicy

Trenował z Nico Rosbergiem, zanim mistrz świata odszedł z F1. Teraz Daniel Schlosser jest pod wrażeniem tego, czego dokonał Robert Kubica niedawno na Węgrzech. Fizjoterapeura stwierdził, że niejeden młody kierowca mógłby się uczyć od Polaka.


"Nadal ma mięśnie w swoim prawym ramieniu, ale nie jest ich wiele" - powiedział Schlosser.


"Nico Rosberg na przykład, zawsze miał duże napięcie w nadgarstku więc musiał mocno trenować przedramiona. Inni kierowcy są nieco luźniejsi na kierownicy przez inną technikę jazdy. Nick Heidfel był tego przykładem i prawdopodobnie również Robert Kubica. Nigdy nie musieli trenować tyle, co inni" - dodaje obecny trener Nikity Mazepina.
"Zamiast pchać prawą ręką, można ciągnąć kierownicę lewą. W zależności od techniki trzymania kierownicy, to może być nawet wydajniejsza forma" - wyjaśnia ekspert.Co sądzi on natomiast o jeździe Roberta na Węgrzech?

"Na Hungaroring miał bardzo ciężki program w ogromnym upale. Są młodsi kierowcy, którzy by tego nie wytrzymali. Każdy, kto dał radę w takich warunkach, jest gotowy do jazdy w Grand Prix" - kończy fizjoterapeuta.

Źródło: autobild.de

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: