Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 30 sierpnia 2017

Auto Bild: Kubica prawdopodobnie ma problem w ciasnych zakrętach

Dość zaskakujące doniesienia przekazuje niemiecki portal Auto Bild, według którego, Robert Kubica nadal może mieć problem z jazdą po ciasnych lewych zakrętach, takich jak nawrót w Monako. Renault da mu jednak kolejną szansę, najpewniej w treningu przed którymś z Grand Prix.

"Zgodnie z naszymi informacjami, Polak chyba nie może kierować w ciasnych zakrętach, takich jak nawrót w Monako ze względu na ograniczenia jego ramienia. Mimo to, Renault daje mu kolejną szansę - może testować w pierwszym treningu przed Grand Prix Malezji.

W artykule cytowane są również wypowiedzi Cyrila Abiteboula z minionego weekendu, które już znamy.

Informacje dziennika są sprzeczne z tym, co słyszeliśmy i czytaliśmy po ostatnich testach Roberta Kubicy. Już po jazdach na torze Paul Ricard, gdzie miano testować różne konfiguracje toru by sprawdzić właśnie ciasne lewe zakręty, Robert mówił, że jest w stanie jeździć bolidem F1 tak jak kiedyś. Potwierdzał to również inżynier Renault, który zapytany o to, czy Robert Kubica może jeździć w F1, odpowiedział, że o tym pytaniu można już zapomnieć bowiem Polak jest w stanie jeździć tak jak kiedyś.Dodatkowo byłoby dziwnym, gdyby okazało się to dopiero teraz, po tylu testach na torze i w symulatorach. Trudno uwierzyć, aby Robert jeżdżąc właśnie w symulatorze, nie testował swojej możliwości jazdy np. w Monako.

Czyżby z danych Renault jednak wynikało coś innego? Być może odpowiedzi na to pytanie nie poznamy szybko i zapewne szybciej dowiemy się o kolejnym teście Roberta Kubicy.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: