Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 8 sierpnia 2017

Abiteboul: Robert jest opcją, ale nie na ten rok [Aktualizacja]

Cyril Abiteboul deklaruje, że Robert Kubica jest jedną z opcji dla jego zespołu, ale na pewno nie będzie on podstawowym kierowcą Renault w sezonie 2017. Jak podkreśla szef ekipy z Enstone, pomiędzy Renault a Kubicą nadal jest więź, która nigdy nie została utracona.


W rozmowie z Autosportem Abiteboul przyznał, że współpraca w ostatnich miesiącach z Robertem rozpoczęła się od podziękowania za lojalność wobec Renault ze strony Roberta oraz wyrazem szacunku ekipy dla Polaka. Kluczowi w ponownym daniu szansy Robertowi byli Alan Permane, Nick Chester i Bob Bell."Im dłużej przyglądaliśmy się Robertowi i temu, co robi za kółkiem, tym mocniej zaczęliśmy myśleć o powrocie. Nigdy nie był to jednak plan krótkoterminowy, tak jak się ludziom wydawało. Nie chcieliśmy zwalniać Jolyona, nie to było naszą intencją. Robert to plan średnio lub długoterminowy" - stwierdził Abiteboul.

Szef Renault powiedział, że testy na Węgrzech był ostatnią szansą na sprawdzenie Roberta jako opcji na kolejne sezony i siłą rzeczy musimy robić to w najbardziej widoczny sposób, co rodzi spekulacje. Sprawdzamy Roberta, ale jeszcze nie na ten rok" - dodaje szef Renault, który jednocześnie przyznaje, że Jolyon Palmer jest świadomy tego, że musi poprawić się aby myśleć o pozostaniu w zespole.

Abiteboul deklaruje wsparcie dla Palmera, ale jednocześnie wspomina o presji na wyniki od szefostwa Renault, sponsorów i partnerów.

Źródło: Autosport.com

Aktualizacja


Bardzo rzadko zdarza się, by The Washington Post pisał o polskich sportowcach. A tymczasem dziś ukazał się tam interesujący artykuł dotyczący Roberta Kubicy, zatytułowany "Po utracie części swojego ramienia, Robert Kubica jest blisko powrotu do Formuły 1". Nie dowiadujemy się z niego oczywiście niczego nowego w kontekście Roberta, ale przedstawiona jest historia Polaka, jego wypadek, kariera i niedawne wypowiedzi po testach na Węgrzech. Cały tekst przeczytacie TUTAJ.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: