Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 25 sierpnia 2017

Abiteboul: Powrót Kubicy musi mieć sens. Bravi: Były inne propozycje

Bardzo oschle na temat przyszłości Roberta Kubicy w Renault wypowiada się Cyril Abitebou, który zdaje się sugerować, że tempo Polaka podczas testu na Węgrzech nie przekonało Renault w pełni. Powołuje się on przy tym na dane, których nie chce upubliczniać bez zgody Roberta. Menadżer Polaka wspomniał natomiast o innych propozycjach, nie tylko z F1.

"Powiedzieliśmy, że chcemy być ekstremalnie metodologiczni i analityczni w sposobie, w jakim podchodzimy do rzeczy z Robertem. To nie były zabiegi PR, to jest coś, co traktujemy bardzo poważnie i próbujemy zostawić emocje na boku. Nie mamy jeszcze wszystkich odpowiedzi, które chcieliśmy uzyskać podczas testu, a F1 jest bardzo restrykcyjna jeżeli chodzi o testy. W perfekcyjnym świecie, chcielibyśmy zrobić więcej tego typu testów i zobaczyć, czy może ścigać się ponownie na poziomie, na którym on i my chcielibyśmy. To może być lub nie może być możliwe, zobaczymy" - powiedział dziś w rozmowie z Autosportem Abiteboul.

"Testy w izolacji, prywatny test, jeden samochód na torze, kontrola przejazdów, bez deszczu, bez zamieszania na pierwszym okrążeniu - wszystko to czynniki, które muszą być wzięte pod uwagę. Nie chcę w to brnąć, nie chcę tworzyć spekulacji. Nie chcę tworzyć żadnego zobowiązania na zespole ponieważ jest wola tym, aby Robert wrócił. Wszyscy chcielibyśmy tego, ale ten powrót musi mieć sens" - dodał szef Renault.Abiteboul zdaje się również sugerować, że Robertowi brakowało nieco tempa podczas testów na Węgrzech.

"Mamy dostęp do pewnych informacji, do których media i kibice nie mają dostępu. Czuję, że to prywatne informacje dla zespołu i Roberta i nie chcę o nich mówić bez zgody Roberta. Jest wiele rzeczy, które trzeba zrobić, wracając na ten poziom motorsportu" - stwierdził.

Abiteboul przyznał również, że Renault interesuje się Carlosem Sainzem od początku sezonu, ale jego kwestie kontraktowe mogą stanąć na przeszkodzie przejściu do francuskiego zespołu.

Pojawiły się również nowe wypowiedzi mendażera Roberta, który stwierdził, że jeżeli Renault nie będzie zainteresowane Kubicą, to Polak miał inne propozycje, zarówno z F1, jak i spoza niej.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: