Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

sobota, 5 sierpnia 2017

9 dziennikarzy ocenia test Kubicy: Z hukiem otworzył drzwi do F1 [Aktualizacja niedziela #2]

Wszyscy widzieliśmy chyba, jak wielkim zainteresowaniem mediów cieszył się podczas swojego testu Robert Kubica. Można było odnieść wrażenie, że był on jedynym kierowcą na torze. Nic dziwnego zatem, że pojawiło się już bardzo wiele tekstów i wypowiedzi po środowej jeździe dla Renault. Przeczytajcie najważniejsze z nich.


„Renault będzie wiedziało co robić, po tym co zobaczą. Jeśli będzie to zbliżone do „starego” obrazu Kubicy, nie będzie zaskoczeniem, jeśli zobaczymy go zastępującego Palmera w pewnym momencie w tym roku, być może nawet od następnego wyścigu w Belgii, pod koniec miesiąca” - stwierdził natomiast Andrew Benson z BBC.

"Jestem Anglikiem, który pracuje dla amerykańskiej stacji, ale gdybym miał wybierać, to wolałbym oglądać Kubicę w F1 w przyszłym sezonie. Ma wielki talent, świetną historię i jest bardziej kompletnym kierowcą. Jego powrót były bardzo ekscytujący" - powiedział natomiast Nate Saunders, dziennikarz ESPN.


„Kubica z hukiem otworzył drzwi do F1. Przyszedł, by odzyskać to, co los zabrał mu w krwawy i zimowy dzień na drogach Ligurii w 2011 roku. Jego ciało nadal nosi ślady tego tragicznego wypadku. W jego duszy też są niewidzialne blizny, bo przecież jego kariera została przerwana w najważniejszym momencie - gdy miał zarezerwowany kontrakt w Ferrari” - stwierdził Daniele Sparisci z Corriere della Sera.


Ponownie kilka słów na swoim blogu Kubicy poświęcił James Allen: „Nieuchronnie występ Kubicy podniósł pytania odnośnie zastąpienia Palmera w Spa. Czy jest to realne? Wydaje się, że Renault dało Palmerowi wystarczająco dużo szans – biorąc pod uwagę problemy z niezawodnością bolidu – w zamian nie dostając punktów, w porównaniu do 26 pkt zdobytych przez Hulkenberga" - stwierdził Allen.

"W momencie, gdy Alonso i Hamilton nazywają go najlepszym w swojej generacji, potrzebuje drugiej szansy, żeby udowodnić, że nadal to ma. Obecnie Kubica zasługuje na swoją szansę" - napisał na Twitterze Stephen Camp z Read Motorsport.

"Cokolwiek następnego wydarzy się dla Kubicy, świat Formuły 1 jest teraz lepszym miejscem" - skomentował test Kubicy Anthony Rowlinson.
Wypowiedzi trzech ekspertów zamieścił Przegląd Sportowy.

"[...] jako kierowca F1 ma w sobie to coś. Aurę. Jest twardy, walczy na torze i zawsze bardzo ciekawie się z nim rozmawia. Jest prawdziwy. Niewielu kierowców to ma. Może Alonso, może Hamilton... F1 potrzebuje takich charakterów. Szczególnie, że on już nie jest młody. Ma 32 lata i bardzo dojrzał. Jest bardziej... ludzki. A za to, co zrobił w tym teście... Wielki szacunek!" - stwierdził Jean-Michel Desnoues z Autohebdo w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

"Moim zdaniem powinni wystawić go już w najbliższym piątkowym treningu na Spa. Pojeździłby przez tych 90 minut, spotkał się z pozostałymi kierowcami na torze, porównał czasy okrążeń. To byłby kolejny, wielki krok. Start w niedzielnym wyścigu nie wchodzi jednak w grę, bo Renault straciłoby zbyt dużo pieniędzy i musieliby się bujać po sądach. Chcieliby pożegnać Palmera, ale nie jest to łatwe. To byłaby jednak najlepsza szansa dla Kubicy" - powiedział w rozmowie z Przeglądem Sportowym Roger Benoit z Blick.

"Gdy rano wyjeżdżał na tor, pod garażem stały wszystkie media i nie rozmawialiśmy o technice, tylko o człowieku. Są oczywiście inne osobowości w F1, które sprawdzają się marketingowo. Hamilton na przykład ma swoich followersów, ale nikt nie jest taki, jak Robert. On jest wyjątkowy" - dodał, również w rozmowie z "Przeglądem" Roberto Chinchero z włoskiego Motorsportu.

Źródło: Przegląd Sportowy, ESPN, BBC, Corrierre della Serra.

Aktualizacja - FIA i F1 honorują Roberta


Formuła 1 opublikowała na swoim profilu film zatytułowany "Dlaczego o Robercie Kubicy mówi się na mieście". Możecie zobaczyć go TUTAJ.

Tak natomiast wygląda oficjalny profil FIA na Facebooku:

Aktualizacja niedziela


Ciekawa kompilacja od kibica.


Aktualizacja #2


Robert Kubica był wczoraj w Mediolanie, gdzie kibicował Tobii Cavalini podczas Milano Rally Show.
fot. Esuka_Official

fot. Esuka_Official

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: