Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

niedziela, 23 lipca 2017

Wolff: Cieszyłbym się na powrót Kubicy do F1 [Aktualizacja]

Toto Wolff został zapytany przez polskich fanów na temat ostatnich testów Roberta Kubicy i tego czy Mercedes rozważyłby podpisanie kontraktu z Robertem. Wolff uniknął odpowiedzi na to pytanie, ale wyrażał się z uznaniem o umiejętnościach Kubicy oraz opowiedział o niedawnym spotkaniu z Polakiem.


"Znam Roberta bardzo dobrze, poznałem go w 2002 roku w Formule Renault. Rozmawialiśmy po polsku. Miałem ostatnio zabawny moment z nim. Byłem na Mille Miglia z Aldo kilka tygodni temu. Zatrzymaliśmy się we wiosce przed Alpami włoskimi i było tam wiele osób proszących o selfie. Jeden gość podszedł i powiedział: "Proszę o selfie". Spojrzałem w górę i to był Robert. Zapytałem, co tam robi i potem zniknęliśmy w kawiarni. Byłem bardzo szczęśliwy, że go widzę ponieważ był w dobrej formie i nastroju, a to bardzo dobrze" - powiedział szef Mercedesa.

"Myślę, że znalazł sposób by obejść ograniczenia swojej ręki. Z tego co słyszałem jego testy poszły bardzo dobrze i bardzo cieszyłbym się widząc go ponownie w Formule 1, zasługuje na to. Jest jednym z talentów, który nie był w stanie pokazać co potrafi. Wygrał raz, ale jego czas dopiero nadchodził i wówczas zdarzył się ten przedziwny wypadek w rajdzie" - dodał Wolff.

Aktualizacja


Włoski Sky Sports, w którym Robert Kubica nie raz się wypowiadał, podaje jako pewny występ Roberta Kubicy podczas testów na Węgrzech, ale w tym samym tekście dziennikarze powołują się na tekst hiszpańskiej Marcy a zatem wygląda na to, że Sky Sports nie ma własnych, pewnych informacji.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: