Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

poniedziałek, 10 lipca 2017

Whiting nie widzi żadnych przeszkód w Superlicencji dla Kubicy

Naoczny świadek pierwszych testów Roberta Kubicy w aucie F1, Anthony Rowlinson, rozmawiał z portalem sport.tvp.pl. Dziennikarz potwierdził, że Robert Kubica nie stracił nic ze swojej prędkości sprzed wypadku. Ciekawa jest informacja o jego rozmowie z Charlie Whitingiem na temat Superlicencji dla Roberta Kubicy.


Co ciekawe, Rowlinson mówi, że nadal nie wiadomo, czy Robert Kubica będzie w stanie jeździć na ulicznych torach w F1, takich jak Monako. Ponownie potwierdził on swoje hiperoptymistyczne przewidywania na temat ewentualnego powrotu Roberta do F1.

"Jeśli pokaże, że jest w dobrej dyspozycji, to prawdopodobnie weźmie udział w oficjalnych testach F1 na torze pod Budapesztem (1-2 sierpnia). Na Węgrzech miałby okazję do sprawdzenia się w nowym bolidzie. Jeśli zda ten test, to zobaczymy go podczas weekendu wyścigowego jeszcze w tym sezonie" - przyznaje Rowlinson.

A jak ma się kwestia Superlicencji dla Kubicy?

"Rozmawiałem na ten temat z Charliem Whitingiem (delegat techniczny F1) i nie ma żadnych przeszkód, żeby Robert mógł dostać superlicencję" - dodaje Rowlinson.

Cały wywiad przeczytacie TUTAJ.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: