Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 12 lipca 2017

Testy Roberta Kubicy z Renault na torze Paul Ricard - Relacja live [Aktualizacja czwartek]

To już dziś! Robert Kubica ma ponownie testować bolid Renault z 2012 roku. Tym razem jego jazdy odbywać będą się na torze Paul Ricard, a ich wynik może bardzo mocno rzutować na przyszłość Roberta Kubicy w Formule 1. Zapraszamy na pełną relację z tych testów - znajdziecie w niej wszystkie materiały, jakie ukażą się z jazd Roberta.

Renault o teście


"To nowa faza jego osobistej i profesjonalnej podróży i jesteśmy dumni, że możemy go w tym wspierać, wykorzystując infrastrukturę toru Paul Ricard, który jest odpowiedni dla profesjonalnych i nieprofesjonalnych kierowców. Nadal jest wiele płotków do pokonania dla niego i on o tym wie lepiej niż ktokolwiek inny. Jedynie jego forma zdeterminuje czy może kiedyś wrócić do bycia profesjonalnym kierowcą" - powiedział o teście Roberta Cyril Abiteboul, szef Renault F1.

Cel


Oficjalnie celem testu ma być sprawdzenie w bardziej bojowych warunkach i na bardziej wymagającym torze, możliwości prowadzenia bolidu Formuły 1 przez Roberta Kubicę pełnym wyścigowym tempem. Ciasne i ostre zakręty mają sprawdzić, czy Robert będzie w stanie poradzić sobie również na torach ulicznych.

Różnice z poprzednim testem


Poprzednio bolid miał być ustawiony w trybie pokazowym, teraz ma to być w pełni wyścigowe tempo. Możemy się również spodziewać, że Robert będzie miał do dyspozycji więcej kompletów różnych opon. Istotną różnicą będzie to, że prawdopodobnie tym razem Robert będzie jeździł sam, bez porównania czasów z innym kierowcą.

"Podczas gdy pierwszy test w Walencji był niczym innym jak pozwoleniem Robertowi ponownie poczuć wrażenia z jazdy bolidem F1, drugi test ma ocenić jego zdolności do powrotu na najwyższym poziomie rywalizacji" - powiedział szef Renault Cyril Abiteboul.

Tor


Paul Ricard to obiekt, który wraca w przyszłym roku do kalendarza Formuły 1. Jest to dość specyficzny tor, bardzo ciasny, wymagający i posiadający ostre zakręty. Powinien być zatem idealny do takiego testu.

Tor mieści się w Le Castellet w prowincji Var we Francji. Składa się z 13 zakrętów, a jego szerokość to od 10 do 12 metrów. Liczy on 5 861 m.


Poniżej zobaczycie onboard z tego obiektu.

Pogoda


Ma być bardzo ładnie, choć może się okazać, że 32 stopnie to nieco za wysoka temperatura na testy bolidu F1. Nie chodzi tyle o kondycję Roberta, która jest bez zarzutu, a o prowadzenie bolidu i kondycję opon.

Relacja


Zapewne znów będziemy musieli dość długo czekać na jakieś materiały z testu Roberta, jednak już jutro od rana trwać będzie relacja live, gdzie znajdziecie wszystkie materiały i informacje z testu, jakie ukażą się w sieci. Bądźcie z nami od rana!

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: