Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 14 lipca 2017

Renault: Kubica nadal jest szybki, nie widzimy oczywistych blokad jego powrotu do F1 [Aktualizacja #5]

Cyril Abitebuol po raz kolejny wypowiedział się na temat testów Roberta Kubicy w Renault oraz możliwego powrotu Polaka do Formuły 1. Szef Renault cały czas jest ostrożny w swoich przewidywaniach, ale potwierdza, że Robert nadal jest bardzo szybki.

Zapytany, czy Robert jest w stanie prowadzić auto Formuły 1 w pełni, Abiteboul nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi.

"Nie chcę mówić tak lub nie. To nie tak, że on zdaje jakieś egzaminy. Nie widzieliśmy jednak żadnych oczywistych blokad" - powiedział szef Renault.

Zwracał on jednak uwagę na to, że Kubica testował auto z 2012 roku i to wiele mówi o sytuacji.

"Testowanie w tych okolicznościach i testowanie nowoczesnego auta to dwie różne rzeczy. Powtórzę, że sytuacja jest skomplikowana, ale nie robimy tego z celów PR-owych, choć oczywiście widzimy, jak wiele uwagi mediów i jak wielkie oczekiwania to kreuje. Nie mamy jednak tego na uwadze, bo znacznie bardziej zależy nam na Robercie niż na tym" - powiedział Abiteboul.

Dodatkowo zdradził on wyniki ostatnich testów Polaka.
"Mogę wam powiedzieć, że nadal jest szybki, bardzo stały i co najważniejsze, ma tę energię i ten entuzjazm, który zawsze miał. Jest za wcześnie by mówić o kolejnych krokach, nie chcę dokładać kolejnych spekulacji. Póki co skupiamy się na wyciskaniu maksimum ze składu który mamy. Potem będziemy myśleć o sezonie 2018, ale nie robimy tego teraz" - dodał szef Renault.

Przypomnijmy, że wcześniej dziś Cyril Abiteboul stwierdził, że Robert Kubica może być opcją dla Renault na 2018 rok.

Aktualizacja


Kierowca rozwojowy Renault, Oliver Rowland twierdzi, że może być szybszy od każdego innego rywala w walce o fotel Renault w F1. Przyznaje jednocześnie, że ostatnie jazdy Roberta Kubicy są mu nie w smak.

"Z mojej perspektywy to trochę frustrujące" - mówi o testach Kubicy.

"Pokazałem siebie w World Series i F2 i taka okazja dla niego do powrotu w wieku 32 lat jest trochę frustrująca, ale jeżeli Renault chce mieć najlepsze osoby, muszą wybrać kogo chcą. Jeżeli chcą żebym udowodnił swoją wartość, to chętnie zmierzę się z każdym. Chcę jedynie równej szansy, że należę do F1. Mogę wykonywać tak samo dobrą pracę jak każdy inny kierowca. Szanuję gości, którzy są na szycie, rozumiem, że trzeba się sporo od nich uczyć, ale nie widzę powodu, dla którego ja nie mógłbym osiągnąć tego samego" - dodaje Rowland.

Aktualizacja #2


Cyril Abiteboul zapytany o to, czy Renault może chcieć by Robert Kubica zaliczył jazdy np. w GP2, powiedział, że to nie byłoby trudno znaleźć taką serię, jednak najpierw Renault musi poznać wszystkie ograniczenia Kubicy i zastanowić się, jak je przezwyciężyć.

Aktualizacja #3


Ted Kravitz powiedział na łamach Sky Sports, iż dowiedział się od Renault, że Robert Kubica nie miałby problemu z jazdą po ciasnych torach, takich jak Monako. Jednocześnie ekipa z Enstone zaprzecza, jakoby Robert miał wystąpić na testach dla młodych kierowców na Węgrzech.

Aktualizacja #4


Choć nie jest to jeszcze oficjalnie potwierdzone, to jest już prawie przesądzone, że Carlos Sainz niebawem opuści Toro Rosso. Zastąpi go Pierre Gasly, a Sainz jest bardzo mocno łączony z Renault, do którego miałby dołączyć nawet podczas Grand Prix Węgier.

Aktualizacja #5


Ben Edwards - komentator Channel 4 powiedział, że możemy zobaczyć Roberta Kubicę podczas testów na Węgrzech.


Źródło: motorsport.com

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: