Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 18 lipca 2017

Niemcy przekonani: Kubica i Latifi na testach dla młodych kierowców [Aktualizacja środa]

Auto Motor und Sport pisze, że podczas testów dla młodych kierowców, które odbędą się po Grand Prix Węgier 1 i 2 sierpnia w barwach Renault zaprezentują się Robert Kubica i Nicholas Lafiti. Na potwierdzenie tej informacji trzeba jednak czekać i wciąż nie można podchodzić do jazd Roberta nowym bolidem jako do pewnego wydarzenia.


O takiej ewentualności czytamy już od dawna, jednak opcja ta nie została nigdzie potwierdzona, a samo Renault deklaruje, że nie ma kolejnego kroku dla Roberta Kubicy.

Coraz więcej mediów pisze jednak bez znaków zapytania, że to właśnie Robert będzie jeździł na testach, które przynajmniej w połowie muszą być przeznaczone dla kierowców, którzy mają maksymalnie 2 występy w wyścigach F1. Takim zawodnikiem jest Nicholas Latifi, który miałby jeździć z Kubicą.

"Renault jest jednym z zespołów, które nie potwierdziły swojego składu, ale jesteśmy przekonani, że będzie to kolejny krok powrotu Roberta Kubicy" - pisze Auto Motor und Sport.

Podczas testów czasy będą mierzone i będzie to znakomita okazja dla Roberta Kubicy dla oceny swojego tempa w nowym aucie. Najpierw jednak jego występ musi zostać potwierdzony. Skład zawodników na testy musi zostać ogłoszony najpóźniej 72 godziny przed nimi. Czasu jest zatem jeszcze sporo.
Przypomnijmy, że gdyby Renault zdecydowało się zamienić Joylona Palmera przed końcem sezonu właśnie Kubicą, to Polak dostałby dzień testów.

Aktualizacja


Zarówno Autosport, jak i motorsport.com piszą, że występ Roberta Kubicy w testach na Węgrzech jest bardzo prawdopodobny.

Aktualizacja #2


Niki Lauda udzielił wywiadu Super Expressowi, w którym bardzo chwali talent Roberta Kubicy i mówi, że jego testy są "jedną z najlepszych informacji ze świata F1, jaką ostatnio usłyszał. To jeden z największych talentów, a może i największy, który pojawił się od wielu lat w Formule 1. [...] Odważny, szybki, inteligentny i precyzyjny. Talent czystej wody".

"Zaufajmy logice: skoro testuje, to przecież nie chodzi tu o zabawę. I on, i zespół sprawdzają, czy jest gotowy, żeby znów się ścigać. Jeśli się okaże, że jest, to dostanie drugą szansę w F1. Jestem pewien na 100 procent, że ktoś po niego sięgnie".

Pełny wywiad z Laudą o Kubicy TUTAJ.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: