Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 12 lipca 2017

Kubica: Ograniczenia fizyczne nie wypływają na moją jazdę, moje wątpliwości zniknęły [Aktualizacja #2]

L`Equipe, którego dziennikarze byli jedynymi przedstawicielami mediów, obecnymi na dzisiejszym teście Roberta Kubicy, pytało Polaka o możliwość jego powrotu do F1. Robert powiedział, że po tych dwóch dniach testu wie, że kwestie fizyczne nie będą problemem w powrocie do Formuły 1. Nadal musi jednak robić krok po kroku.


Robert powiedział, że robi wszystko, by zmaksymalizować swoje szanse na powrót do F1, ale nie wie, co stanie się w przyszłości, jednocześnie "nie chce wracać po nic, chce wracać na wysokim poziomie". Podczas dzisiejszego testu miał zaprezentować się "całkowicie".

"Po tych dwóch dniach testów, moje wątpliwości całkowicie zniknęły. Nie jeździłem jeszcze obecnym samochodem Formuły 1 i nie byłbym gotowy na Silverstone. Przetestowanie nowego auta zajmie dwa dni. To zwiększy moje szanse o 1000%.

Media rozmawiały również z Cyrilem Abiteoulem, któy powiedział, że jest "za wcześnie by powiedzieć, czy Robert będzie z nami podczas testu w Budapeszcie".
"Jeździł dotychczas tylko starym samochodem z ograniczoną mocą silnika, na demonstracyjnych oponach, nie był poddany wymaganiom ścigania się z innymi bolidami czy w wyścigu" - powiedział szef Renault.

Aktualizacja


"W trakcie testów w Walencji i na Paul Ricard, uświadomiłem sobie, że moje zmysły nadal pracują ostro. Myślałem, że najlepsze czasy są już za mną, ale to nieprawda. Nie spodziewałem się, że wszystko przychodzić będzie tak naturalnie i mój instynkt będzie działał" - powiedział Robert Kubica w rozmowie z L`Equipe.

Kubica został również zapytany o to, czy zobaczymy go w przyszłym roku na torze Paul Ricard. "Właśnie dlatego wybrałem ten tor do testów" - zażartował Polak.

Z tekstu dowiadujemy się również m.in. że podczas wczorajszych testów Robert pozytywnie przeszedł test 5 sekund, a zatem czasu, w jakim kierowca F1 musi opuścić kokpit bolidu.

Dodatkowo, jak zdradzili dziennikarze omnicorse, na twarzach ludzi z Renault, widać było zadowolenie po teście.

Aktualizacja


"Nigdy się nie poddałem i coś ciągle mówiło mi, że wrócę. Czułem się nawet lepiej niż podczas testów w Walencji. Miałem dużą pewność siebie" - powiedział wczoraj Robert.

Źródło: L`Equipe oraz BBC Sport

Brak komentarzy: