Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

poniedziałek, 3 lipca 2017

Kubica: Nie mam zaplanowanego kolejnego kroku, czekam na okazję [Aktualizacja]

fot. Renault Sport F1
ESPN opublikowało ciekawą rozmowę z Robertem Kubicą, przeprowadzoną podczas Goodwood Festival of Speed. Polak deklaruje, że miał wiele ofert, ale czekał na tę jedyną. Póki co nie ma również zaplanowanych kolejnych kroków w F1. Cieszy go to, że jest w stanie wykonywać swoją pracę.


"Nie ma dla mnie prawdziwego kolejnego kroku. Może coś nastąpi, ale jedną dobrą rzeczą jest to, że wiem, że mogę radzić sobie całkiem dobrze po zaledwie jednym dniu testów więc mam nadzieję, że będzie więcej dla mnie i jest to dobrze uczucie szczerze mówiąc. Nie jest to coś, czego się spodziewałem tak od razu i to daje mi - nie tyle pewność siebie, bo wiedziałem, że umiejętności są tam gdzie były - ale pewną ulgę ponieważ wiem, że fizycznie mogę robić swoją robotę. Wiem, że nadal długa droga przede mną i muszę robić krok po kroku, ale jeżeli będę miał okazję, zrobię wszystko co w mojej mocy. Jeżeli nie, będę szukał czegoś innego" - stwierdził Robert.


"Kiedy wsiadasz do bolidu F1 po tak długiej przerwie i już na jednym okrążeniu widzisz, że tempo jest tam, gdzie było, to specjalne emocje i bardzo mi ich brakowało. Moim największym problemem było prawdopodobnie, że miałem  wiele dobrych ofert w ostatnich latach, ale czekałem na tę jedyną. Cieszę się z tego, jak sprawy się potoczyły, bo wierzcie mi, przechodziłem przez ciężkie dni. Muszę cieszyć się tym, bo cztery czy pięć miesięcy temu nie wierzyłem, że mogę być w tej pozycji. To wspaniałe dla mnie" - dodał Kubica.

Źródło: ESPN

Aktualizacja


Jak poinformował na blogu sokolimokiem.com Mikołaj Sokół, Robert Kubica będzie jednym z bohaterów najbliższego numeru magazynu F1 Racing, który ukaże się w najbliższy piątek, 7 lipca. Czekamy!

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: