Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 14 lipca 2017

Kierowcy Renault o Kubicy [Aktualizacja #3 - wieści z Silverstone]

Wszyscy kierowcy Renault Sport F1 wypowiedzieli się już o niedawnych testach Roberta Kubicy oraz możliwym angażu Polaka przez ich zespół. Nico Hulkenberg, Joylon Palmer oraz Sergey Sirotkin wypowiadali się w bardzo miłych słowach o Robercie, zapewniając jednak, że skupiają się na swojej pracy.

Trudno było oczekiwać mocnych wypowiedzi ze strony któregoś z kierowców, gdyż wszyscy musieli zachować dyplomatyczne pozory. Czy z niektórych wypowiedzi da się jednak coś wyczytać?

"Nie mam nic przeciwko [testom Kubicy w F1], cieszę się za niego bo to wielka historia dla niego, że może prowadzić bo bardzo szkoda, że spotkało go to [wypadek]. Nie słucham tego co mówią inni, nie wiem nic o tej sytuacji. Skupiam się tylko na ściganiu. Inni też nie wiedzą poza tym, że Robert jeździ autem F1. Skupiam się jedynie na sobie i nie pozwalam by przeszkadzały mi w tym fantazje innych" - powiedział Jolyon Palmer w rozmowaie z NBC.

Hulkenberg przyznaje, że nie ma dla niego znaczenia, czy jego partnerem w zespole będzie Fernando Alonso czy Robert Kubica.

"Nie mam wpływu na to, kto będzie moim partnerem więc nie interesuję się tym i nie mam żadnych preferencji. Nie miałbym problemu z tym, gdyby był to Kubica w kolejnym sezonie. Powitałbym go z otwartymi ramionami. "Zaskoczyły mnie jego testy, bo pojawiły się nagle i nie sądzę aby były planowane od dawna. Od dawna nie rozmawiałem z Kubicą, wszyscy wiemy, jak poważne obrażenia miał po wypadku rajdowym, ale pewne jest, że zawsze był szybki, jest wojownikiem i może wrócić do Formuły 1" - stwierdził Hulkenberg w rozmowie z Autosportem, pozostawiając mało miejsca na wątpliwości, czy Joylon Palmer zostanie w ekipie.
Czytałem doniesienia z całego świata o tym, że Robert miał lepsze czasy ode mnie i jest to po części prawdą. Pracowaliśmy jednak nad różnymi programami, a warunki na torze nie sprzyjały mi, co nie umniejsza umiejętności Roberta. Jestem przekonany, że utrzymał swój wysoki poziom mimo tej przerwy i wciąż jest jednym z najszybszych i najbardziej znanych kierowców Formuły 1. Wciąż stać go na taką jazdę, jak przed wypadkiem" - zdradził Sirotkin w wywiadzie dla magazynu motorsport.com.

Aktualizacja


"Może tak, może nie. Mógł być." - odpowiedział Christian Horner na pytanie, czy Robert Kubica był w symulatorze Red Bulla by sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą auta Formuły 1".

Karun Chandhok powiedział natomiast, że "postawiłby piątaka" na powrót Roberta Kubicy do F1 już w tym sezonie.

Aktualizacja #2


Dość dziwnego tweeta opublikował dziś profil Castrola, pytając, kto jeszcze jest podekscytowany kolejnymi testami Roberta z Renault.

Aktualizacja #3


Cyril Abiteboul powiedział, że Robert Kubica może być opcją dla Renault na 2018 rok.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: