Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 11 lipca 2017

Italiaracing: Kubica będzie testował obecny bolid w Budapeszcie [Aktualizacja - Prost o Kubicy]

Jak podaje magazyn Italia Racing, Robert Kubica ma wziąć udział w testach dla młodych kierowców Formuły 1, które odbędą się po Grand Prix Węgier. Polak ma pojechać oczywiście nowym bolidem Renault z 2017 roku. Ten dość znany we Włoszech portal nie podaje źródła tej informacji, na której potwierdzenie musimy poczekać.

O tym, że Robert Kubica może wziąć udział w testach zaplanowanych na 1 i 2 sierpnia mówi się już od jakiegoś czasu, ale nikt oficjalnie nie potwierdził choćby rozważania takiej opcji. Wiadomo jednak, że jest to jedyna prawdopodobna opcja przejechania przez Kubicę 300 kilometrów obecnym bolidem, co jest wymogiem do uzyskania Superlicencji.

"Prawdziwą bombą jest informacja, że Kubica będzie jechał w teście dla młodych kierowców, zaplanowanym w Budapeszcie 1 i 2 sierpnia. Renault chce wypróbować go w aucie RS17 Nico Hulkenberga i Jolyona Palmera. W tym momencie zrobi się poważnie ponieważ Kubica nie tylko będzie na torze z innymi kierowcami, ale będzie można porównać jego czasy z tymi uzyskanymi podczas weekendu przez Hulkenberga i Palmera" - czytamy w magazynie.

Jego dziennikarze dodają również: "Są też tacy, którzy widzą go jeszcze w tym roku podczas Grand Prix Belgii".

Aktualizacja


"Robert testował z nami i wykona kolejny test, ale na teraz naprawdę nie możemy więcej komentować. Bardzo trudno jest osądzić, co może być możliwe, a co nie" - powiedział Alain Prost na temat testu Roberta Kubicy w barwach Renault dla portalu planetf1.com.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: