Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 27 lipca 2017

Brytyjscy dziennikarze o powrocie Roberta Kubicy

Choć wśród przedstawicieli mediów nie brakuje wielkich entuzjastów powrotu Roberta Kubicy, którzy są przekonani, że Roberta zobaczymy ponownie w Formule 1, to nie brakuje też sceptyków, którzy zwracają uwagę na potencjalne problemy, jakie może napotkać Robert. Poniżej możecie wysłuchać i przeczytać ich wypowiedzi.

Jeżeli spisze się dobrze...


Na temat Roberta wypowiedział się Gary Anderson, były inzynier F1, a obecnie dziennikarz. Stwierdził on, że wiąże wielkie nadzieje z Robertem Kubicą bo jest to kierowca z wielkim talentem. Anderson uważa jednak, że Polakowi zajmie trochę czasu przystosowanie się do nowych samochodów.

- Spisywał się świetnie, gdzie nie jeździł. Na pewno będzie mu bardzo cieżko ocenić, w jakim momencie jest, ze względu na dość drastyczne zmiany w ostatnich latach. Jeżeli jednak wykona dobrą pracę, Renault podpisze z nim umowę - mówi dziennikarz, który podkreśla, że zapewne podczas testów na Węgrzech Renault będzie chciało symulować z Kubicą weekend wyścigowy.
Saward nie jest przekonany


Innym znanym dziennikarzem, który wypowiedział się o Robercie jest Joe Saward. Jego podejście do powrotu Roberta jest bardzo ostrożne.

"Wciąż nie jestem do tego przekonany. To oczywiście wygląda wszystko baśniowo, ale ludzie zapominają, że Palmer ma kontrakt, jest klientem Renault i jestem przekonany, że kontrakt Palmera nie ma klauzuli, która pozwala go rozwiązać ze względu na słabe wyniki. Gdyby miał, to już by go zwolniono" - mówi Saward.

Dziennikarz uważa, że obrażenia Roberta podczas wypadku w Ronde di Andora były ogromne i dlatego wciąż jest mu trudno uwierzyć w powrót Kubicy do F1.


"Jeżeli uda mu się wrócić, to będę zachwycony, będzie to piękna historia. Myślę jednak, że Renault robi to w dużej mierze ze względów PR

Według dziennikarza, testy na Węgrzech niekoniecznie muszą dać nam porównanie czasów Kubicy z innymi kierowcami, bo Renault może użyć innych opon czy ustawień. Saward zwraca również uwagę na to, że nadal nie wiemy, czy Kubica jest w stanie wysiadać z auta w wyznaczonym czasie. Tu jednak ma nieaktualne informacje, bowiem wiemy, że Robert zaliczył ten test za pierwszym razem podczas testów na Paul Ricard.

Od 46. minuty:

Autosport


O Robercie mówiono również w podcaście Autosportu. Najbardziej sceptyczny co do powrotu Roberta jest Ben Anderson.

"Ludzie lubią o tym rozmawiać, są tu duże emocje, to piękna historia, ale nadal nie jest w 100 procentach pewne, że jest w stanie wrócić. To nadal jest pytanie i uwierzę w to, gdy to zobaczę" - powiedział Anderson.

"To wszystko może zostać ucięte, gdy znajdą jeden duży problem, który uniemożliwi mu powrót. Nie wierzę, że nie ma okoliczności, w których jego obrażenia będą ograniczały jego formę" - dodają dziennikarze. Uważają oni, że Robert może mieć problem np. na ciaśniejszych torach F1.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: