Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

niedziela, 9 lipca 2017

Blundell i Priestley sceptyczni w sprawie powrotu Kubicy

Telewizja Sky poświęca ostatnio sporo czasu Robertowi Kubicy. Tak było również wczoraj podczas studia przed Grand Prix Austrii. Zaproszeni przez telewizję eksperci byli jednak mocno sceptyczni co do powrotu Kubicy do Formuły 1, choć podkreślali, że byłaby to wspaniała historia, a Robert to wielki talent.


Komentarorzy nie byli zbytnimi optymistami jeżeli chodzi o powrót Roberta do Formuły 1. Marc Priestley zwracał uwagę na kwestię Superlicencji, której otrzymanie nie jest takie proste i według niego Robert będzie musiał najpierw pójść do którejś z niższych serii, zdobyć w niej dużo punktów, a następnie być może w 2019 roku pojawi się w Formule 1.

"Nie może po prostu pójść do Charliego i błagać o Superlicencję, jak Raikkonen w 2012 roku, to nie jest już możliwe" - powiedział Priestley, zapominając chyba o dodatkowym przepisie dotyczącym takich kierowców jak Robert.

Podobnego zdania był Mark Blundell, który dodatkowo nieco zbagatelizował testowe jazdy Kubicy w Walencji, mówiąc, że w bolidach F1 sporo się zmieniło przez ostatnie 5 lat. Potwierdził on, że Kubica był wielkim talentem, ale jednocześnie stwierdził, że do Formuły 1 wchodzi teraz bardzo silna generacja młodych talentów.

"Wspaniale widzieć go znów w aucie Formuły 1, ale nie wiem, czy może wrócić do wyścigów. Na pewno, jeżeli któryś zespół podjąłby taką ogromną decyzję, to Kubica musiałby wiele nadrabiać" - powiedział Blundell.

Cały wywiad zobaczycie poniżej:


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: