Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 12 lipca 2017

Autosport: Kubica nawet kilka % gorszy, i tak będzie lepszy od innych

fot. Renault Sport F1
Aż kilkanaście minut rozmowy w najnowszym podcaście Autosportu zostało poświęconych Robertowi Kubicy i jego ewentualnemu powrotowi do Formuły 1. Padło wiele bardzo interesujących słów, m.in. ze strony Anthonego Rowlinsona, który był obecny na testach. Warto posłuchać tej rozmowy!

Anthony Rowlinson po raz kolejny potwierdził, że z jego perspektywy wyglądało to tak, jakby Kubica nic nie stracił ze swojego talentu. Dziennikarze podkreślali jego profesjonalizm i skupienie. Mówili również o ogromnych obrażeniach jakie miał Robert i tym, jak Polak przeżył ostatnie lata.

RELACJA LIVE Z TESTÓW KUBICY


Były również słowa o ewentualnym powrocie. Dziennikarze stwierdzili, że skoro ma się tak dobrego kierowcę jak Kubica dostępnego, to nie ma powodu aby go nie brać.

"Patrząc na to w cyniczny sposób, to skoro możesz mieć kierowcę o stylu jazdy Alonso za darmo - a nawet nie całkiem bo wspiera go polski producent odżywek - to czemu masz nie oszczędzić tych 40 milionów za sezon" - słyszymy.

Straw i Rowlinson przyznali, że czas Jolyona Palmera w F1 kończy się i nawet gdyby Renault miało do wyboru Kubicę i Alonso, to niekoniecznie wybór ekipy musi paść na Hiszpana. Po raz kolejny powtórzył on scenariusz o możliwym teście na Węgrzech, a następnie starcie Kubicy w wyścigu jeszcze w tym roku. Według dziennikarzy to byłby największy powrót w historii motorsportu.

"Nawet jeżeli Kubica wróci do Formuły 1 kilka procent gorszy przez swoje ograniczenia, to i tak będzie lepszy od przeciętnego kierowcy F1 bo przed swoim wypadkiem był tak dobry" - stwierdził Edd Straw.

Wielokrotnie podkreślano w podcaście, jak genialnym kierowcą był Robert oraz fakt, jak bardzo Renault kibicuje Kubicy w powrocie do Formuły 1.

Usłyszeć możemy również, że Robert Kubica zrobił 200 okrążeń w symulatorze Renault na torze Calatunya i kręcił lepsze czasy od Nico Hulkenberga.

Całego podcastu wysłuchacie poniżej (od 42 minuty):


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: