Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 8 czerwca 2017

Zanardi, Hill, Alonso, Webber, Filippi, Kvyat i Gollob komentują, bukmacherzy dają kursy [Aktualizacja]

Nie milkną echa wtorkowego testu Roberta Kubicy w Formule 1. U nikeórych bukmacherów można już obstawiać, czy Kubica wróci do F1, a kursy na to są dość niskie. Kierowcy Formuły 1 wyrażają swoje opinie na temat jazd Roberta, a Tomasz Gollob przyznaje, że inspiracją dla niego podczas powrotu do zdrowia jest właśnie Robert Kubica.


O tweetach Marka Webbera, Fernando Alonso raz Danila Kvyata już pisaliśmy, ale przypomnijmy:

Mark Webber podał dalej tweeta Renault Sport F1 i napisał: "Najlepsza wiadomość jaką słyszałem przez cały tydzień".

Fernando Alonso również wymownie skomentował test, udostępniając film Renault Sport F1 oraz dając grafiki braw.

Danil Kvyat, obecny kierowca Toro Rosso, napisał: "Świetnie widzieć Roberta znów w biurze".

Damon Hill rozpoczynał swoją karierę w Formule 1 w wieku 32 lat. To tyle, ile obecnie ma Robert. Swój jedyny mistrzowski tytuł Hill zdobył w 1996 roku, mając 36 lat. On również skomentował niedawne testy Roberta Kubicy, pisząc:

"F1 straciła jednego z najszybszych kierowców w historii. Wielka strata. Bardzo chciałbym zobaczyć jego rozwój. Brawo RK".

Obszerniej na temat Roberta Kubicy wypowiedział się były kierowca testowy F1, wicemistrz GP2, Luca Filippi, który na łamach włoskiego motorsportu napisał: "W czym tkwi siła Kubicy? W tym, że gdy wszystko wydaje się stracone, on wciąż napiera. On nie akceptuje rzeczywistości. Nigdy nie chciał zaakceptować swojego stanu, ukrywał go przed innymi i przed samym sobą. Każdego dnia gdy lekarze mówili mu, że nie odzyska już sprawności, on podejmował inne decyzje od zwyczajnych. Walczy ze wszystkimi i wszystkim ponieważ czasem rzeczywistość sprawia, że niemożliwe jest możliwe" - napisał Filippi.

O jeździe bolidem F1 z ograniczeniami, choć zupełnie innymi, dużo wie Alex Zanardi, wilokrotny mistrz paraolimpijski, który w wypadku w 2001 roku w serii Indycar stracił obie nogi, po czym testował jeszcze bolid F1. On również wypowiedział się na temat ewentualnego powrotu Roberta Kubicy do F1.

"Czytałem, że przejechał ponad 100 okrążeń więc mógłby wrócić do sportu. Według mnie Renault nie przez przypadek pozwoliło mu przetestować samochód. Mam nadzieję, że wróci do F1 bo to bardzo dobry kierowca, bardzo dobra osoba, miły facet i to byłaby wspaniała historia" - powiedział Zanardi.

Ciekawostki


Dodajmy jeszcze, że wracający obecnie do zdrowia po bardzo ciężkim wypadku Tomasz Gollob przyznał w rozmowie z Cezarym Rybackim - swoim lekarzem, że inspiracją dla niego jest Robert Kubica i podobnie jak Robert, żużlowiec chce wrócić na tor. Lekarz Golloba powiedział to podczas rozmowy z TVN24.

Kolejną ciekawostką jest to, że u zagranicznych bukmacherów pojawiły się kursy dotyczące tego, czy Robert Kubica wróci do Formuły 1. Kurs 8/1 można zgarnąć stawiając na to, że Robert Kubica wystartuje w przynajmniej jednym wyścigu F1 do końca 2018 roku.

Jedno jest pewne, o Robercie znów jest bardzo głośno w kontekście powrotu do Formuły 1.

Aktualizacja


Cezary Gutowski opowiedział w studiu TVN24 o swoich wrażeniach z testu Roberta Kubicy bolidem Renault.

"Kiedy wyjeżdżał na tor bez żadnych problemów, bez gaszenia silnika, szarpania, jak gdyby nigdy nie wysiadał z tego samochodu. [...] W trakcie testów pełna profeska, pełnie skupienie, absolutnie fantastyczne poruszanie się po garażu" - mówił Gutowski.

Całą jego wypowiedź przeczytacie TUTAJ.

Polecamy również bardzo ciekawy artykuł dotyczący rowerowej pasji Roberta Kubicy, który w tym roku odbył już ponad 100 treningów i przejechał ponad 5500 kilometrów. Przeczytacie go TUTAJ.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: