Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 29 czerwca 2017

Thierry Neuville najszybszy na odcinku testowym

Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) zanotowali najlepszy czas (2 min 12,1 s) na liczącym 4,9 km odcinku testowym Sady rozgrywanym nieopodal bazy ORLEN 74. Rajdu Polski w Mikołajkach.


Po nocnych burzach i silnych opadach deszczu, nawierzchnia niemal 5-kilometrowej próby była mokra i częściowo błotnista. W tych warunkach na pierwszym z trzech obowiązkowych przejazdów tzw. shakedownu najszybszy okazał się wspomniany Thierry Neuville, który zanotował czas 2 min. 15,3 s. Podczas drugiego przejazdu odcinka testowego formą błysnęli Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (Toyota GAZOO Racing WRT), którzy uzyskali najlepszy czas 2 min. 13,6 s. Trzeci przejazd shakedownu należał już do reprezentantów ekipy Hyundai Motorsport, Neuville’a i Gilsoula. Po trzech przejazdach odcinka testowego drugi najlepszy czas należał do zwycięzcy poprzedniej rundy mistrzostw świata, Rajdu Sardynii Otta Tänaka pilotowanego przez Martin Jarveoję (Ford Fiesta RS WRC). Trzecim czasem popisała się inna załoga teamu Hyundai Motorsport, Hayden Paddon i Sebastian Marshall. O tym jak zacięta rywalizacja toczyła się na próbie Sady może świadczyć fakt, że różnica czasowa pomiędzy pierwszym, a piątym zawodnikiem wynosiła tylko 1,2 s.

Po porannym odcinku testowym, w czwartkowym programie ORLEN 74. Rajdu Polski znajduje się znacznie więcej atrakcji. O godz. 12.30 odbędzie się przedrajdowa konferencja prasowa, po której nastąpi sesja autografów  (godz.15:40) w centrum Mikołajek oraz uroczysty start zaplanowany na godz. 16.00. Wieczorem o godz. 19.08 załogi będą miały do pokonania liczący 2,5 km odcinek specjalny zlokalizowany na torze Mikołajki Arena.

Wyniki shakedownu:

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: