Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

poniedziałek, 12 czerwca 2017

Szef zespołu Renault F1 o teście Kubicy [Aktualizacja #2]

Cyril Abitboul wypowiedział się na temat testów Roberta Kubicy w aucie Renault z 2012 roku. Szef Renault F1 Team powiedział, że nie była to część większego planu, a Kubica miał okazję poznać swoje ograniczenia i teraz musi zastanowić się, jak dalej chce pokierować swoją karierę.

Abitboul podkreślił, że jest był planowany jako jednorazowe wydarzenie dla Roberta.

"Zrobił ten test, ponieważ tego chciał. Enstone to rodzina, która jest bardzo lojalna wobec siebie i również dla tego kierowcy, który przeszedł bardzo wiele. Ludzie tacy jak Alan Permane, Bob Bell, Nick Chester - wszyscy pracowali z tym kierowcą i chcieli dać mu szansę jazdy. Przyszła ona przy okazji dnia testowego z Sergeyem Sirotkinem" - powiedział Abitboul.

"Jeżeli mieliśmy zespół wyścigowy, tor i samochód, to mogliśmy to zrobić. Nie ma dalszych planów i nie chcę budować żadnej presji. Robert ocenił swoje umiejętności, chce używać ich na najwyższym poziomie, niekoniecznie w Formule 1. Myślę, że on próbuje zmierzyć swoje limity i kiedy je pozna, może zapytać siebie, jaką podejmuje decyzję na resztę swojej kariery" - dodał Francuz.

W tym samym wywiadzie Abitboul wypowiadał się odnoście Joylona Palmera, stwierdzając, że nie jest wykluczone, iż zostanie on zastąpiony przed końcem kontraktu. Brytyjczyk musi zacząć zdobywać punkty.

Przy okazji weekendu wyścigowego w Kanadzie, o testy Roberta Kubicy pytani byli również kierowcy Formuły 1. Oto co powiedział Felipe Massa (film do włączenia również TUTAJ):


Aktualizacja


Dziś o godz. 21:00 w magazynie ElevenF1 zamieszczona zostanie wypowiedź Alana Permane na temat testów Roberta Kubicy.

Aktualizacja #2


Jak napisał na Twitterze Colin Clark, Robert Kubica był bardzo bliski otrzymania samochodu WRC z 2017 roku na trzy rajdy - Sardynię, Korsykę i Polskę.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!
Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: