Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

sobota, 10 czerwca 2017

Kubica: Pytali mnie, czy miałem jakieś ukryte testy, czuję się kierowcą F1, chcę iść na całość [Aktualizacja #2 - film z testów i wywiadu]

Robert Kubica był gościem Sky Sport F1 Italia i udzielił kilku rewelacyjnych i niesamowicie pozytywnych wypowiedzi, opowiadając o swoim teście. Kubica deklaruje, że jest gotów jeździć autem F1 i potwierdza, że test wypadł mu bardzo dobrze. Tak dobrze, że ludzie z Renault pytali go, czy miał jakieś tajne testy niedawno. 


"Czuję się kierowcą F1. Powiedziałem "nie" na wiele ofert, zawsze najważniejsza była F1. Rajdy sprawiły, że rozwinął się. Nie powiem, że jestem teraz lepszym kierowcą, ale na pewno innym" - powiedział Kubica.

"Spytali mnie, jak się czuję po teście, a ja byłem bardzo zdziwiony tym, jak zareagowało moje ciało. Miałem takie same problemy, jak po przerwie zimowej. Zrobiłem ponad 30 okrążeń w długim stincie więc było to piękne".

Robert opowiedział również o tym, jak doszło do testu: "Mam taki charakter, że nie umiem się prosić i nigdy nie zaproponowałbym testu. Na szczęście w Renault są ludzie, którzy mnie poznali i polubili i dzięki tym wspomnieniom udanej współpracy doszło do testu. Od razu po pierwszym przejeździe miałem wrażenie, jakbym niedawno jeździł. Jeździłem tak, że zapytali się mnie w trakcie, czy robiłem jakieś inne tajne testy".

"Cieszę się, że jest takie zainteresowanie moją osobą, może bardziej z tego powodu, co działo się w ostatnich latach, ale biorąc pod uwagę poświęcenie, powiedziałem sobie, że chcę spróbować Formuły 1. To była cudowna rzecz, ogromny krok milowy. Nie zamierzam ustępować w takim momencie, mając tak dobre odczucia psychiczne i fizyczne. Chcę iść na całość. Nie wiem, co stanie się w najbliższych miesiącach, ale zobaczymy. Osoba, która pracowała ze mną podczas testu powiedziała: "jesteś kierowcą Formuły 1".

Kubica powiedział również, że podejście Renault było dla niego ogromną niespodzianką, a problem prawej ręki może rozwiązać poprzez przełożenie dźwigni na lewą stronę.

Na pytanie, czy pojawi się w padoku F1, powiedział tradycyjnie: "Tylko w kasku".

"Rozpoczyna się nowa droga i będę robił wszystko, by zaprowadziła mnie tam, gdzie chcę.

Aktualizacja

Poniżej zobaczycie film z testów Roberta Kubicy:


Aktualizacja


Poniżej zobaczycie film z wywiadu:

Brak komentarzy: