Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 7 czerwca 2017

Kubica komentuje swój test w F1! [Aktualizacja czwartek #2]

Robert Kubica stwierdził, że ma mieszane uczucia po swoim wczorajszym teście w Formule 1. Polak opowiedział o przygotowaniach do tego testu, stwierdził też, że nie wie, co przyniesie przyszłość, ale wie już, co stracił.


"Chciałbym podziękować wszystkim za stworzenie tego testu możliwym. Wierzę, że to był dobry dzień dla wszystkich i może zobaczyli coś ze starego mnie z 2010 roku. Dla mnie był to ważny dzień z emocjonalnego punktu widzenia. Minęło wiele czasu odkąd byłem w padoku, przechodziłem trudne okresy, ale cały czas pracowałem bardzo ciężko choć kilka lat temu czułem, że jest to niemożliwe. Mam mieszane uczucia. Jestem dumny z tego, co osiągnąłem, ale to również pokazuje, co straciłem."

"Nie wiem co przyniesie przyszłość, ale wiem jedno. Po pracowaniu ponad rok aby się do tego testu przygotować, pojechałem z dobrym stałym tempem w trudnych warunkach" - dodał Robert.

"Nie jest łatwo po sześciu latach, ale wiem, że mogę wykonać tę robotę i mogę być usatysfakcjonowany. Doceniam tę szansę, Renault dało mi szanse mojego pierwszego testu w 2005 roku i doceniam również ten test" - zakończył Robert.

Na temat testu Roberta wypowiedział się również Alan Permane - dyrektor sportowy Renault.

"Dobrze było zobaczyć Roberta Kubicę znów w Formule 1. To był gładki dzień, próbowaliśmy skondensować weekend grand prix w jeden dzień, co było interesujące dla niego. Robert trochę się zmienił, był nieco łagodniejszy i nie naciskał tak na zdradzanie każdego szczegółu ustawień. Jego komentarze i oceny jednak sprawiły, że czuliśmy się jakby czas się cofnął. Nie było łatwo wskoczyć do samochodu F1 po sześciu latach, ale pokazał bardzo świetną formę. To był jednorazowy event dla Roberta, jego czas w Renault skończył się tak nagle, a przewidywaliśmy świetlaną przyszłość z nim. Testowaliśmy z Siergiejem Sirtkinem więc była to idealna okazja żeby zaproponować Kubicy ten test i przyczynić się do jego rekonwalescencji" - powiedział Permane.

Aktualizacja czwartek

 "Gdy po niemal dwóch dniach spędzonych razem na torze i całym dniu jazd Robert Kubica żegnał się z mechanikami i inżynierami Renault, ci żegnali go brawami" - pisze Cezary Gutowski w artykule po testach Roberta Kubicy w bolidzie Formuły 1. Cały tekst, który ukazał się dziś na eurosport.onet.pl oraz w Przeglądzie Sportowym przeczytacie TUTAJ.

Aktualizacja


Kolejna porcja zdjęć z testu.
fot. Renault Sport F1

fot. Renault Sport F1

fot. Renault Sport F1

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: