Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

sobota, 17 czerwca 2017

Kubica: Duży krok został zrobiony, ale jestem realistą [Aktualizacja]

W Przeglądzie Sportowym ukazała się obszerna rozmowa z Robertem Kubicą. Polak opowiedział o swoim teście w bolidzie Formuły 1, o tym, jak się do niego przygotowywał i jakie były dla niego ostatnie lata. Jest również mowa o przyszłości.

Robert zdradził m.in. że zorganizowanie tego testu było możliwe już dawno temu, jednak on wolał poczekać:

Trzy, cztery lata temu byłoby łatwiej zorganizować taki test. Albo inaczej – już wtedy były takie możliwości, ale sprawy nie zaszły tak daleko jak z Renault dlatego, że ja za bardzo nie chciałem. Bałem się innego wyniku tych jazd, a ostatnią rzeczą, której chciałem, to ‘zrobić sobie krzywdę’. Było duże ryzyko, że po wejściu do kokpitu to wszystko może nie zadziałać" - powiedział Kubica.

Robert po raz kolejny, tyle że bardziej dobitnie, podkreślił, że ostatnie lata nie były dla niego łatwe, wręcz przeciwnie.

"To, co działo się u mnie przez ostatnie lata można by było podzielić na kilka scenariuszy i napisać kilka książek. Starałem się sprawiać wrażenie, że wszystko jest to łatwe i że było OK. Ale nie było łatwo i nie zawsze było OK. Z różnych powodów” - zdradził Kubica.

A co Polak mówi o przyszłości?

Uważam się za dość lojalną osobę wobec samego siebie. Swoje cele stawiam rozsądnie, bo na siebie i świat patrzę realistycznie. Dlatego też nigdy przez te lata nie powiedziałem, że Formuła 1 jest nierealna. Duży krok naprzód został zrobiony i teraz śpię spokojnie, ale są rzeczy, które – dopóki ich nie przeżyjesz i ich nie sprawdzisz – to nie masz stuprocentowej pewności. Zobaczymy” - dodał.

Co ważne, Polak potwierdził, że 2 lipca weźmie udział w Festiwalu Szybkości Goodwood.


Cały wywiad z Polakiem przeczytacie w dzisiejszym wydaniu Przeglądu Sportowego.

Aktualizacja


Cały wywiad w Przeglądzie Sportowym przeczytacie TUTAJ.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: