Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

sobota, 10 czerwca 2017

Hughes zdradza kolejne szczegóły testu i mówi o przyszłości [Aktualizacja]

Dziennikarz Formuły 1, Mark Hughes podzielił się niezwykle ciekawymi wrażeniami zespołu Renault po teście Roberta Kubicy w bolidzie z 2012 roku. Według niego teraz obie strony muszą się zastanowić, czy podejmować dalszą współpracę. Potwierdził on również szybkość Kubicy w symulatorze i podczas testów.


Hughes odpowiedział jednemu z naszych czytelników w komentarzu na swoim blogu. Napisał on: "Rozmawiałem z zespołem tu w Montrealu. Zaczęło się od miłego pomysłu ze strony zespołu by pomóc ich byłemu kierowcy rywalizować w wyścigach. Zostało to zaaranżowane miesiące temu. Testy w GP3 i Formule E były częścią przygotowań do testu w F1. Trenował niesamowicie ciężko żeby być przygotowanym przez wiele miesięcy i dużo pracował w symulatorze w Enstone (w którym był bardzo szybki). Jego świetna forma w ostatnim teście oznacza, że powstało pytanie, którego nie było wcześniej - czy będzie robił coś więcej z nimi. Nie ma jeszcze żadnego konkretnego planu, ale kolejne pytania brzmią oczywiście czy będzie radził sobie w bardzo szybkich zakrętach na dystansie wyścigu na Silverstone czy Suzuce i czy będzie mógł wystarczająco skręcać kierownicą w nawrocie w Monako. Ale są to pytania, na które jego ostatnia forma, pozwala odpowiadać twierdząco. Jego forma w Walencji była niesamowita i opisywany był jako absolutnie regularny biorąc pod uwagę to, że jeździł ostatnio w 2010 na tym torze. Jeżeli cokolwiek się stanie, nie będzie to natychmiastowe. Obie strony muszą teraz zastanowić się, co chcą robić dalej" - napisał Hughes.

Wcześniej ten sam dziennikarz potwierdził, że Robert podczas swojego pierwszego stintu liczącego 10 okrążeń podczas testu, był o 0,45 sekundy szybszy od Sergeya Sirotkina.

Aktualizacja


Portal f1talks rozmawiał z jednym z inżynierów, którzy brali udział w testach Roberta Kubicy. "To nie koniec historii" - takie zdanie padło z jego ust. Test rzeczywiście miał być jednorazowym eventem dla Roberta, ale forma, jaką pokazał Kubica zmienił ten plan. Cały tekst przeczytacie TUTAJ.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!
Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: