Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

sobota, 17 czerwca 2017

Hughes: Był lepszy od Alonso, Vettela i Hamiltona, Webber: F1 to jego miejsce

Mamy kolejne bardzo ciekawe wypowiedzi znanych przedstawicieli świata motorsportu, dotyczące Roberta Kubicy. Mark Hughes na łamach Sky Sports wyjaśnia, dlaczego na Roberta Kubicę warto czekać. Będący w Le Mans Mark Webber podkreślił natomiast, że mocno kibicuje Robertowi w powrocie do F1.

Warto czekać


Mark Hughes jest wielkim entuzjastą talentu Roberta Kubicy, co podkreślał już nie raz. Tym razem możemy przekonać się o tym dzięki artykułowi na Sky Sports, zatytułowanym: "Dlaczego Kubica jest wart czekania". Hughes opisuje w nim sukcesy Roberta i jego niezwykłą karierę, w której Polak miał znacznie trudniej niż inni kierowcy.

"Bez wątpienia w generacji Lewisa Hamiltona, Fernando Alonso i Sebastiana Vettela, był najlepszym z nich. Takie jest też zdanie Alonso. Hamilton natomiast określił Kubicę jako najlepszego kierowcę, z którym kiedykolwiek walczył, a przecież szli razem przez lata kartingu i serii juniorskich" - pisze Hughes, który podkreśla, że wizualnie, Kubica jest "najszybszym kierowcą jakiego oglądał".

Dziennikarz zaznacza również, że widziały to zespoły F1. Sauber wolał oddać Vettela Red Bullowi, bo wiedział, że Kubica jest szybszy, a Ferrari zakontraktowało Kubicę na 2013 rok.

Cały tekst przeczytacie TUTAJ.

Webber o Robercie


Rozmowę z Markiem Webberem, byłym kierowcą F1 i zwycięzcą 24h Le Mans, zamieścił Przegląd Sportowy.

"Formuła 1 ma gromadzić najlepszych kierowców świata, a takim kierowcą Robert był i mamy nadzieję, że znów będzie mógł to pokazać. [...] on nie jest zainteresowany F3, czy F2. Wiemy to. On chce Formuły 1 i tak właśnie powinno być. Wiemy, że ma talent i umiejętności. My wszyscy cieszymy się jego szczęściem i wszyscy mamy nadzieję, że wróci w pełnym wymiarze" - powiedział Webber.

Australijczyk dodał, że z jazdą bolidem F1 jest jak z jazdą na rowerze i tego się nie zapomina. Według Marka, powrót Kubicy do F1 jest możliwy, ale trzeba poczekać na to, co przyniesie przyszłość.

Całą rozmowę z Webberem przeczytacie TUTAJ.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!
Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: