Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 27 czerwca 2017

Hołowczyc i Webber o Kubicy

Dwie interesujące opinie o Robercie Kubicy - głównie w kontekście jego rajdowych startów - pojawiły się w ostatnich dniach. Ich autorami są Mark Webber i Krzysztof Hołowczyc, którzy podkreślają, że są pod ogromnym wrażeniem wyczynów Roberta za kierownicą auta WRC.

Webber o Kubicy i Kimim


WRC przygotowało film z Markiem Webberem, w którym mówi on o Rajdowych Mistrzostwach Świata i swoim zainteresowaniu nimi.

"Rozmawiałem zarówno z Robertem jak i Kimim o WRC. Obu się to szalenie podobało, mieli pasję do tego. Robert nie przestawało o tym mówić, mówił mi, że powinienem zobaczyć ten odcinek, mówił o notatkach itp. Na pewno miał ogromną determinację do jazdy. Bardzo kochał tę jazdę, miał ten zestaw umiejętności u kierowcy. Robert chyba przeszedł do WRC nieco bardziej naturalnie niż Kimi, dla którego była to ogromna zmiana. Wielki szacunek dla nich" - powiedział Webber.

Całą wypowiedź Australijczyka zobaczycie poniżej:

Hołek o Robercie


Bardzo ciekawej wypowiedzi o Robercie udzielił również Krzysztof Hołowczyc. Długi wywiad z polskim kierowcą przeprowadził portal Sportowe Fakty. Jedno z pytań brzmiało, czy Robert Kubica wróci do Formuły 1.

"Robert już wrócił do sportu, najpierw do rajdów. Wszyscy oczekiwaliśmy od razu wielkiego wyniku, co było mało realne, a przecież Kubica przejechał choćby kultowe Monte Carlo w świetnym stylu. Jedną ręką. Ludzie kochani, przecież facet robi nieprawdopodobne rzeczy! Bardzo go podziwiam. Nigdy w historii polskiej motoryzacji nie było nikogo równie utalentowanego. Jak on czuł asfalt, jak dobierał opony, jak trakcję ustawiał! To był kot, geniusz jeżdżenia. Według mnie zabrakło mu tylko jednego - zwyczajnej pokory. I nie chodzi mi o wypadek, Robert po prostu poczuł, że jest tak świetny, że aż niezniszczalny. A ja wiem, jak z takiej perspektywy łatwo się pomylić" - powiedział Hołowczyc, który dodał również, że w pewnym momencie był on bardziej kompletnym kierowcą od Kubicy, ale talentem Robert przewyższa wszystkich.

Cały wywiad przeczytacie TUTAJ.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: