Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 16 czerwca 2017

Autosport: F1 potrzebuje powrotu Kubicy, Hołowczyc i Zientarski o Polaku

Bardzo interesujący tekst opublikował na łamach Autosportu opublikował dziennikarz Nigel Roebuck, który uważa, że Formuła 1 bardzo potrzebuje Roberta Kubicy, a on sam nie może się doczekać tego wydarzenia. O ostatnich testach Roberta w aucie F1 wypowiedzieli się również m.in. Krzysztof Hołowczyc i Włodzimierz Zientarski.

Autosport


Niezwykle miły tekst pojawił się na Autosporcie. Nigel Reobuck przyznaje, że ostatnie testy kubicy były jednym z najczęstszych tematów rozmów podczas Grand Prix Kanady.

"To już naprawdę 6 lat odkąd w Formule 1 nie ma kierowcy, o którym Fernando Alonso powiedział, że jest "najbardziej utalentowanym z nas wszystkich?" - pyta retorycznie Roebuck.

Opisuje on test Kubicy i pisze o tym, że Kubica był szybszy od Sirotkina zarówno na pojedynczych kółkach, jak i na dłuższym dystansie.

"Kubica może teraz próbować powrotu do F1, który jeszcze niedawno wydawał się nimożliwy i chyba nie ma rzeczy w motorsporcie, którą chciałbym zobaczyć bardziej" - kończy Roebuck.

Kubica to fenomen


"Nie ma wątpliwości, że Robert Kubica to fenomen. Za każdym razem udowadnia, że za kierownicą może robić cuda. Pod względem ambicji, profesjonalnego podejścia do rzeczy, za które się bierze jest wybitnym kierowcą. Wszyscy wylibyśmy z radości, gdyby znów zaczął startować w Formule 1" - to natomiast słowa Krzysztofa Hołowczyca z wywiadu, którego udzielił on portalowi Sportowe Fakty. Całość można przeczytać TUTAJ.

Zientarski o Kubicy


Włodzimierz Zientarski wie, co oznacza powrót po ciężkim wypadku do normalnego życia, dlatego jego słowa, z wywiadu dla Sportowych Faktów, muszą budować: "Bardzo długo wierzyłem, że Kubica wróci do Formuły 1, ale kiedy zobaczyłem, że jego plany palą na panewce, stwierdziłem, że jednak nie da rady. Prawda jest taka, że Robert to bardzo zamknięty człowiek i poza wąskim gronem zaufanych ludzi nikt nie wie, i nigdy się nie dowie, co tkwi w tym człowieku po takim dramacie. I dlatego nie ma sensu się obwiniać za utratę wiary w jego powrót. Ja bardzo bym chciał, żeby mu się udało, i już nie będę gadał głupot, że to już raczej nie nastąpi. Jego siła woli przerosła moją wyobraźnię" - powiedział dziennikarz. Cały wywiad przeczytajcie TUTAJ.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!
Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: