Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

poniedziałek, 29 maja 2017

Kierowcy Formuły E chcieliby Kubicy

Kubica di grassi vettel
Według kierowców Formuły E, Robert Kubica zasługuje na jazdę w ich kategorii, a oni sami chętnie mieliby go za rywala. Przeczytać można wiele bardzo ciepłych słów o Kubicy. Z głównymi aktorami tej serii rozmawiał w minionym tygodniu portal Autosport. Dowiedzieliśmy się również ważnej rzeczy o testach Roberta Kubicy w autach GP3 i Formuły E.

Podczas gdy Robert Kubica intensywnie trenuje przed powrotem do poważnego ścigania, wielu ekspertów zastanawia się, gdzie teraz Polak skieruje swoje kroki. Jedną z opcji może być Formuła E. Kubica testował niedawno na torze Donnington Park bolid tej serii, ale kategorycznie zaprzeczył, jakoby miał w tym roku startować w niej. Jak stwierdził, było to tylko sprawdzenie jego możliwości w tym aucie, gdyby w przyszłości pojawiła się opcja jazdy nim.

Kierowcy Formuły E chętnie pościgaliby się z Kubicą.

"Rozmawiałem z nim o Formule E w Bahrajnie pod koniec sezonu 2016 kiedy testował z ByKolles i powiedziałem mu: człowieku, musisz tego spróbować. Mam nadzieję, że dołączy do nas, byłby wielkim dobrem dla tej serii. Chciałbym widzieć go w stawce, bardzo go lubię, ale myślę, że ważne jest dla niego sprawdzenie się za kółkiem. Zawsze bardzo dobrze się przygotowuje ale jeżeli woli nie robić tego to zrozumiałe" - stwierdził Sebastien Buemi, który przez dwa sezony rywalizował z Kubicą w F1.

Podobnego zdania jest rywal Kubicy z Formuły 3, Loic Duval: "Wiemy, że to ekstremalnie dobry kierowca, co do tego nie ma wątpliwości. Byłoby fajnie, nie tylko dla mistrzostw, gdyby do nas dołączył. Cieszyłbym się, że może uczestniczyć ponownie w dobrych mistrzostwach, zasługuje na to" - stwierdził.

Lucas di Grassi spotkał natomiast Kubicę wcześniej w programie młodych kierowców Renault, a następnie ścigał się z Kubicą w F1 w 2010 roku."Nie wiem, jak czuje się w samochodzie Formuły E, ale w niektórych miejscach trzeba skręcać bardzo mocno. Jeżeli potrzebuje jakiejś adaptacji, to będę pierwszym, który powie: "tak, przyjdź i ścigaj się z nami" - stwierdził di Grassi.

Kolejny rywal Kubicy z F1, Nelson Piquet jr, jeździł w ubiegłym roku z Kubicą na gokartach w Lonato i powiedział, że pragnienie Roberta do ścigania się w różnych dyscyplinach przypomina mu jego podejście.

"Robert to ścigant, podziwiam go. Wszystko czego chce, to ścigać się i ma takie samo usposobienie jak ja. Jeżeli jest jakaś szansa na jego jazdę w Formule E, to byłaby to świetna wiadomość" - stwierdził Piquet.

Bardzo ciekawą rzeczą, której dowiadujemy się z tekstu Autosportu jest ta, że Robert Kubica podczas testów auta GP3 i Formuły E miał dostosowane do swoich ograniczeń kierownice z łopatkami zmiany biegów przeniesionymi na lewą stronę.

Źródło: autosport.com, fot. F3 Euroseries

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: