Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 11 kwietnia 2017

Robert Kubica rezygnuje ze startów z byKolles! [Aktualizacja czwartek - wypowiedź Kubicy]

Robert Kubica poinformował, że w tym sezonie nie będzie jeździł w barwach ekipy byKolles w World Endurance Championship! Decyzja ta zapewne spowodowana jest sytuacją podczas prologu WEC na torze Monza. Kubica zaznaczył jednak, że chce do WEC wrócić.

"Po Prologu postanowiłem przerwać mój program wyścigowy z zespołem ByKolles w LMP1. W związku z tym nie wezmę udziału w nadchodzącym otwarciu sezonu na Silverstone ani w innych wyścigach WEC. To była trudna decyzja, aby zrezygnować i w ten sposób stracić okazję dołączenia do tak wymagających i mocnych mistrzostw, ale mam nadzieję, że to nie jest ostateczne pożegnanie" - napisał Kubica.

Nie wiemy zatem, czy byKolles nie zdąży z przygotowaniem auta, czy na decyzję Roberta zaważyły inne kwestie.

Zachęcamy do wysłuchania naszego podcastu, w którym skupiamy się na dzisiejszej decyzji Roberta.Aktualizacja


Olivier Webb jeździł wczoraj autem byKolles w Wielkiej Brytanii. Jest możliwe, że ekipa poleci teraz na testy na tor Monza.

Aktualizacja #3


ByKolles szybko znalazł zastępstwo za Roberta. Ekipę będą w tym sezonie reprezentować James Rossiter, Dominik Kraihamer i oczywiście Oliver Webb.

Aktualizacja #4


Zespół byKolles opublikował informację przed swoim startem na Silverstone.  Jest w niej jedynie krótkie zdanie, że "Robert Kubica musiał zrezygnować ze startów", jednak jest to zapewne PR-owe określenie.


Aktualizacja czwartek


Brak komentarzy: