Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Kulisy angażu Kubicy w byKolles

fot. Kubica Official
Na portalu sport.pl pojawiła się bardzo ciekawa rozmowa Michała Owczarka z Robertem Kubicą, w której Polak opowiada o kulisach podpisania kontraktu z byKolles oraz testów z ekipą. Po raz kolejny podkreśla on bardzo spokojne podejście do sezonu 2017.


Jak zdradza Kubicy, Colin Kolles, z którym zna się jeszcze z czasów F1, od dawna namawiał go do podpisania kontraktu na starty w WEC, jednak dopiero teraz Robert się na to zdecydował.

"Powiedziałem Colinowi jasno: Przyjadę na testy do Bahrajnu, ale to dla mnie ryzyko. I dla ciebie też. Może być tak, że przejadę okrążenie i wyjdę z auta, bo nie będę w stanie go prowadzić" - podkreślił Kubica, który zaznaczył, że chciał być pewien, że podoła zadaniu prowadzeniu tego auta.

Jak mówi Polak, sezon z byKolles to "miękka" opcja powrotu na tory wyścigowe, na których ze względów psychicznych przez długo nie mógł się pojawiać.

Całą, bardzo interesującą rozmowę, przeczytacie TUTAJ.

Wyluzowany


Obszerne fragmenty rozmowy z Kubicą zamieścił na swoim profilu również Cezary Gutowski, który podkreślał, że Polak jest bardzo wyluzowany przed tym sezonem.

"Nie ma sensu robić wszystkiego na ostatnią chwilę, przyjeżdżać na prolog sezonu i montować auta na torze. Samochód stoi na kołach od ‪piątku rano‬, a wyjeżdża z garażu ‪w sobotę wieczorem‬. To się mija z celem. Jak przyjeżdżamy pojeździć, to mamy jeździć, a jeśli mamy podstawiać auto, żeby ładnie wyglądało, to ja mogę wystawić samochody, które mam w garażu, porobić sobie fotki i też będą ładnie wyglądały (śmiech)" - powiedział Kubica.

Znamienny jest również cytat dotyczący podpisania umowy na występy w LMP1 - "Pewne czynniki sprawiły, że zdecydowałem się na taki właśnie ruch i to jest wyłącznie moja decyzja, niekoniecznie związana z tym, co dzieje się dziś. Są powody, w które nie będę się wgłębiał, bo na razie muszą być w świadomości tylko pewnych osób, a przyszłość pokaże, czy był to dobry, czy zły ruch".

Cały post Cezarego Gutowskiego przeczytacie TUTAJ.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: