Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

niedziela, 2 kwietnia 2017

Koniec testów byKolles, będą kolejne [Aktualizacja - wypowiedź Kubicy]

Robert Kubica nie przejechał nawet jednego metra swoim samochodem na sezon 2017 podczas Monza Prologue. Ekipa ma problemy i choć jej władze deklarują, że nie jest to duża usterka, to nie udało jej się usunąć na torze.


Przez prawie całą sobotę byKolles czekał na części do swojego ENSO CLM-Nissan P1/01. Ekipa w tym sezonie wprowadziła wiele nowych rozwiązań, a niektóre podzespoły były przygotowywane w ostatniej chwili. Ostatecznie udało się wyjechać na 7 okrążeń podczas nocnej sesji treningowej, ale czasy uzyskiwane przez auto były bardzo słabe.

"Mamy pewne problemy z samochodem, nie żadna duża usterka tylko problemy. Próbujemy znaleźć rozwiązanie" - powiedział Boris Bermes w wywiadzie dla motorsport.com.
To spowodowało, że byKolles zdecydował wycofać się z dzisiejszych testów i wrócić do pracy w fabryce. Ekipa planuje przed Silverstone dodatkowe testy aby sprawdzić auto.

Zostało również potwierdzone, że Dominik Kraihamer, który miał testować dziś samochód, jest jednym z kandydatów do bycia trzecim kierowcą zespołu w tym sezonie.

Aktualizacja


"Bardzo mi przykro, że nie udało mi się odwdzięczyć jazdą po torze wszystkim kibicom, którzy przyjechali dla nas Monzę. Musimy rozwiązać pewne problemy i wykorzystać pozostały czas, aby przygotować się na pierwszy wyścig na Silverstone. 

Dziękuję za Wasze wsparcie!" - napisał Robert Kubica

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: