Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

poniedziałek, 27 marca 2017

Rowerowy weekend Kubicy, Makinen chwali Polaka [Aktualizacja]

Ostatni weekend przed rozpoczęciem sezonu World Endurance Championship Robert Kubica spędził na rowerze. Polak brał udział w wyścigu kolarskim. Portal Sportowe Fakty opublikował natomiast ciekawy wywiad z Tommi Makinenem, w którym szef Toyoty WRC chwali Polaka.

Robert intensywnie przygotowuje się do sezonu pod względem kondycyjnym. Jeździł na rowerze w poprzedni weekend, jeździł również w ten. Tym razem wziął udział w drużynowym wyścigu kolarskim Versilia Michele Bartoli.
fot. Tobia Cavallini


Na portalu Sportowe Fakty ukazał się natomiast ciekawy wywiad z Tommim Makinenem. Nie mogło zabraknąć pytań o Roberta Kubicę.

"Gdy jeszcze startował w F1, uważałem, że może zdobyć mistrzostwo. Jest jednym z niewielu kierowców, którzy mogli nie tylko wywalczyć tytuł indywidualnie, ale i zapewnić go swojemu teamowi. Tym, co go wyróżnia, jest nieustanny głód ścigania, koncentracja, chęć nauki i wydobywania z siebie tego, co najlepsze" - powiedział Fin.
Makinen został także zapytany czy Robert Kubica był brany pod uwagę przy kompletowaniu składu Toyoty w WRC w 2017 roku. Fin odpowiedział dyplomatycznie, że przyglądano się wszystkim zawodnikom na rynku, jednak ostatecznie postawiono na innych, biorąc pod uwagę stan prawej ręki Kubicy.

Co ciekawe, Makinen uważa, że WEC to dobre środowisko dla Kubicy, w którym Polak powinien czuć się dobrze.

Pełny wywiad z Makinenem przeczytacie TUTAJ.

Aktualizacja


Robert Kubica odebrał w miniony weekend z rąk Alessandro Pettacchiego statuetkę "Ambasadora sportu". To oczywiście za propagowanie kolarstwa.


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: