Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 21 marca 2017

Peugeot chce wrócić do WEC

Pięć lat po wycofaniu się z rywalizacji ze względów budżetowych, Peugeot chce wrócić do World Endurance Championship. Stawia jednak warunki.

W 2009 roku Peugeot 908 HDi FAP wygrał 24H Le Mans. Kilka lat później ekipa wycofała się z wyścigów długudystansowych. Teraz zwycięzcy Rajdu Dakar chcą powrócić, jednak priorytetem są dla nich pieniądze - chcą aby FIA wprowadziła takie ograniczenia, które pozwolą przejechac sezon za 200 milionów euro.

"Zawsze mówiliśmy, że wrócimy, jeżeli zostaną spełnione trzy warunki - po pierwsze, jako firma, zarabiamy pieniądze, po drugie, chcemy wygrać Dakar, a po trzecie, koszty rywalizacji nie mogą być wyższe niż €200 mln na sezon. Pierwsze dwa warunki zostały spełnione, ale treci nie. Rozważamy powrót, ale przepisy muszą być łatwiejsze dla budżetów" - mówi szef Peugeota, Jean-Philippe Imparato.
Obecnie w WEC mamy tylko dwie fabryczne ekipy - Porsche i Toyotę po tym, jak w ubiegłym roku ze sportu odeszło Audi. Przyjście Peugeota byłoby bardzo dobrą informacją dla wszystkich fanów.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: