Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 3 marca 2017

Lukas: Obecność Kubicy była wielkim wydarzeniem

Robert Kubica i Robert Lukas
fot. Olimp Racing
Niebawem miną dwa miesiące odkąd Robert Kubica pojechał z Olimp Racing w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju. Jeszcze wówczas nie wiedzieliśmy, że Kubica będzie w tym sezonie startował w LMP1. Wspólny start z Robertem wspomina w bardzo ciepłych słowach Robert Lukas.

Lukas udzielił wywiadu dla fanpage Olimp Racing na Facebooku. Całość przeczytacie TUTAJ, poniżej ciekawe fragmenty dotyczące startu z Robertem.

"Sama obecność Roberta Kubicy była dla nas czymś szczególnym, gdyż wiele mogliśmy z tej współpracy się nauczyć. Obsada w Dubaju jest mocniejsza z roku na rok, co tylko podnosi prestiż samej imprezy. Niestety, mieliśmy trochę pecha i nie dokończyliśmy wyścigu, jednak teraz myślami jesteśmy już w Mugello. [...] Robert nie znalazł się w królowej sportów motorowych przez przypadek, ma ogromną wiedzę o wyścigach i chętnie się nią dzieli. Opowiada różne ciekawe rzeczy i bardzo dobrze się z nim rozmawia. Myślę, że pod tym kątem każdy kierowca z odpowiednim doświadczeniem jest w stanie wyciągnąć wnioski i przeanalizować kilka rzeczy po weekendzie spędzonym z Robertem Kubicą. Jest bardzo szybki na torze, o czym wszyscy doskonale wiemy. Było to bardzo duże wydarzenie również medialnie, z czego ogromnie się cieszymy. Dla naszego zespołu był to z pewnością wyjątkowy weekend"- powiedział Lukas.
Brak komentarzy: